«Зернові технології-2018»: діджиталізація, точне землеробство та ІТ-рішення | Agrilab
«Зернові технології-2018»: діджиталізація, точне землеробство та ІТ-рішення

Новий аграрний сезон стартував. Його офіційним відкриттям можна вважати Міжнародну виставку «Зернові технології», яка відбулась 21-23 лютого у Києві. Понад 500 компаній з різних країн світу представили аграріям свої новинки. Відвідувачі, а їх було близько 20 000, могли знайти на виставці все необхідне – від насіння, добрив та засобів захисту рослин до сучасної техніки та інноваційних технологій.

Пробовідбірник-всюдихід

Компанія AgriLab представила новий пробовідбірник, встановлений на універсальний тракторний агрегат з підвищеною прохідністю. Таке поєднання дозволяє відбирати проби ґрунту за несприятливих умов, адже автомобіль проходить навіть по розмоклій ріллі, неякісному обробітку ґрунту, схилах, високому сніговому покриві, який не під силу подолати і тракторам. Окрім того, агрегат настільки легкий, що при проходженні не пошкоджує рослини озимих культур і дозволяє якісно і оперативно відібрати ґрунт на проведення діагностики для підживлення озимих азотом. Пробовідбірник компанії AgriLab забезпечує чітке дотримання визначеної глибини відбирання незалежно від якості обробітку ґрунту. Кожна проба має GPS прив’язку до точки координат відбору та унікальну систему кодування зразків. Такий спосіб відбору зразків ґрунту є першим кроком до точного землеробства. Адже агрохімічний аналіз зразків ґрунту, відібраних з GPS прив’язкою, дає можливість з’ясувати неоднорідність поля, яких елементів і на якій ділянці вдосталь, а яких – не вистачає.

За допомогою таких пробовідбірників компанія AgriLab проводить комплексну агродіагностику поля, методика якої розроблялася на основі американського досвіду, адаптованого AgriLab під українські умови. «Вона починається з автоматизованого відбору проб ґрунту з GPS прив’язкою до точного місця його проведення, – розповідає Ярослав Бойко, СЕО AgriLab. Потім проводиться агрохімічний аналіз отриманих зразків у сучасній перевіреній лабораторії. На основі цих даних розробляються картограми розподілу елементів живлення по полю і визначення ділянок за потенціалом. Для визначення ефективної планової урожайності враховуються погодно-кліматичні умови, історія поля, критичні фактори вирощування культур, природний потенціал поля та ефективність добрив. Лише на основі такого алгоритму можна розробити дієву систему удобрення, оптимізувати собівартість продукції та мінімізувати ризики, спричинені кліматичними змінами. Наприклад, компанії «Астра.», дотримуючись рекомендацій за результатами агродіагностики, цього року, незважаючи на вкрай несприятливі погодні умови, отримала врожай, значно більший аніж інші господарства у регіоні, СГП ім.Шевченка вдалося оптимізувати використання ресурсів на 20%, «Агрокультура Мостиська» зекономила на удобренні 14Є/га. І таких прикладів – багато. Загалом сьогодні компанія AgriLab провела дослідження понад 800 000 га більше 200 компаній. А тепер, з новим технічним оснащенням ми зможемо обстежити ще більше полів, адже ні погода, ні бездоріжжя не стануть на заваді».

Web Портал Агронома

Ще одне цікаве рішення , яке представила компанія AgriLab – перший блок Web-порталу для агронома, який дозволяє працювати з даними поля, накопичувати і візуалізувати результати агрохімічного обстеження, групувати поля за рівнем забезпечення і виділяти однорідні зони родючості, формувати структуру посіву культур, проводити роботу з різними шарами інформації та ін. Також можна підібрати добрива та розрахувати систему удобрення під заплановану урожайність. «Перший блок web порталу агронома – це додатковий інструмент для візуалізації результатів комплексної агродіагностики і зручної роботи з даними полів, який був написаний по замовленню наших клієнтів», – зауважив Ярослав Бойко.

Також компанія AgriLab представила на своєму стенді сенсорне обладнання для вимірювання різних характеристик ґрунту, безпілотні літальні апарати та портативну лабораторію для діагностики азотного живлення рослин. Використання цих технологій дає можливість вчасно реагувати під час виконання технологічного процесу на виробництві і ефективно управляти ресурсами і врожаєм. Наприклад, діагностика азотного живлення рослин з використанням даних супутникового чи БПЛА-моніторингу та аналізу ґрунту дозволяє оптимізувати використання азоту на 30%, підвищити врожайність пшениці від 8%, а кукурудзи – від 5%. Тож, напередодні весняного підживлення озимини, є над чим задуматись.

Виставка «Зернові технології -2018» ще раз підтвердила: агросвіт рухається у напрямку діджиталізації та оцифровування. Нові технології відкривають широкі можливості. І з кожним роком все більше аграріїв впевнено стають на шлях інновацій.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.