Системи зрошення із змінною нормою

Точне землеробство на основі GPS – технологій, яке спочатку сприймалось як дивина, тепер стає нормою через свою економічну обгрунтованість. Внесення добрив там, де вони найбільш необхідні, в точних кількостях, у яких вони потрібні, покращує і використання вхідних ресурсів, і кінцевий врожай.

Технологія диференційованого внесення, яка спочатку використовувалась для сухого удобрення, тепер починає революційно змінювати зрошувальні системи. Новий світ, де мережа датчиків постійно відстежує умови вологості ґрунту і направляє зрошувальні системи зі змінною нормою, швидко стає реальністю.

Це підхід нового покоління до іригації, який також створює можливості для більш точного і ефективного застосування рідких добрив і засобів захисту рослин. У компанії Agri-Inject, яка спеціалізується  у сфері технологій впорскування рідин, вважають, що настав найкращий час для цієї «точної революції».

«Вода стає все більш цінним ресурсом», – зазначає генеральний директор Agri-Inject, Ерік Трайбелхорн. «Пар дозволяє мінімізувати витрати і вимивання поживних речовин, а також є підґрунтям для встановлення систем, які управляють внесенням як води, так і поживних речовин з більшою точністю».

 

ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Інженерам Agri-Inject не потрібно далеко ходити, щоб знайти реальний сценарій, за яким розвивати свої системи змінної норми впорскування рідин. Аграрії в західній частині США все частіше стикаються з обмеженнями насосів та лімітованою кількість води, яку можна отримати щороку з великих свердловин. Отже, фермери дуже зацікавлені в пошуках шляхів для підвищення ефективності використання води.

Один із можливих варіантів – система змінної норми зрошення, у якій використовуються розприскувачі, які можна вмикати і вимикати відповідно до потреб рослин у воді. Ця система також бездоганно підходить  для змінної норми внесення отрутохімікатів. Завдання на сьогодні – розробити технологію, яка може контролювати потік води в системі зрошення і «на льоту» коригувати норми добрив або хімікатів.

«Це саме те, для чого розроблялася наша система пропорційного вприскування», говорить Tрайбелхорн. «Зрошення тепер залежить від культури, типу ґрунту, зонда вологості, швидкості пульверизатора та інших змінних. Через сенсори система змінює потоки води і оперативно регулює норму обприскування для забезпечення відповідної зони дії».

 

ОДНОЧАСНЕ ВНЕСЕННЯ

Всі елементи – зрошувальна система зі змінною нормою, контролери впорскування рідини і датчики вологості ґрунту – по-новому використовуються у зрошенні, фертигації, внесенні хімікатів з водою. Що буде, якщо використовувати всі ці інструменти разом? Це можна зрозуміти на прикладі дослідницького господарства на північ від Юми.

Там дослідники об’єднали всі ці компоненти та тестові польові системи для збору реальних даних. Система кругового поливу, в якій використовують спринклерні головки, вбудований датчик вологості та система упорскування рідин Agri-Inject з рефлекторною панеллю управління дозволяє користувачам отримувати дані в реальному часі та «на льоту» вносити корективи. Фактично, у разі потреби, приписи для роботи на певному полі можна змінювати через кожні 15 хвилин.

«Завдяки досягненням у прогресі обладнання і технологій, іригація та фертигація досягли нових рівнів ефективності і точності», говорить Трайбелхорн. «Чим точнішим стане зрошення, тим ціннішим інструментом буде іригаційна система – особливо, коли прибуток від виробництва дістається так важко, як сьогодні».

 

Джерело: www.precisionag.com

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.