Чотири правила і сотні тисяч гектарів | Agrilab
Чотири правила і сотні тисяч гектарів

Нічого не стоїть на місці і все змінюється з плином часу. Ми спостерігаємо зміни клімату та оподаткування, структури посівних площ і вартості ресурсів, як матеріальних, так і людських. І ще є багато інших змін, не завжди очікуваних і приємних. Постійним залишається тільки прагнення ефективно, а значить з мінімальними видатками та іншими витратами, працювати на землі, зберігаючи можливість розвиватися. А про такий розвиток і такі зміни, які можна спостерігати за останні двадцять років, важко було й думати ці ж двадцять років тому.

Нескромно зараховуючи себе до учасників, спостерігачів та, як модно тепер говорити і писати, модераторів певної частини цих самих змін, мушу зауважити, що вони викликають останнім часом як прийняття і правильну реакцію, так і заперечення і критику в різних напрямках. Дуже багато популізму агро, піару агро – теж не менше. Але, що приємно, професійного підходу все більше. Як з боку сільгоспвиробників, так і з боку компаній з послугами в сфері ефективного і точного землеробства.

Ефективність повинна, на мою думку, починатися з уміння правильно (за правилами, про них трохи пізніше) розпоряджатися мінеральними, і не тільки, добривами, вартість і, як з’ясувалося, доступність яких впливають на результати трудів цілого року. Планування і застосування в середньому на гектар у діючій речовині, часто схоже на середню температуру по палаті і середню зарплату по країні: загалом, виглядає непогано, але відчуваєш, що щось не так. Та й бачиш теж …

І ось до правил мінерального, напевно, і будь-якого, живлення рослин, здається не тільки їх. Їх чотири, 4R (від слова right – правий, правильний). Правильний продукт, в правильній кількості, в правильному місці, в правильний час. Думаю, дотримання цих правил дозволить мати незрівнянну з нинішньою віддачу від внесення і застосування мінеральних добрив. Залишається тільки одне питання, і воно не просте – як ці правила застосувати і витримати ….

пробовідбірник агрілабВідповіді на такі питання знаходяться на 600 000 га нашої землі, які накриті сіткою з уколів пробовідбірником. Дані зібрані, оброблені і по них зроблені рекомендації на підставі світових і передових практик, а також, що важливо, і на підставі власного чималого досвіду компанії AgriLab. Рекомендації пропонують розглядати кожне поле як унікальний об’єкт, який потребує індивідуального підходу, відповідно до правил, що були написані вище. Підхід такий, само собою, включає в себе певний набір дій, на яких я … не буду зупинятися, а згадаю Гегеля, з його законом переходу кількісних змін у якісні …

Отже, згадані вище 600 000 га проаналізованої з рекомендаціями землі і питання замовників: що ж тепер робити, – привели до якісної зміни підходу до роботи. Тепер, до рекомендацій щодо диференційованого внесення на підставі аналізів грунту додається і експертиза техніки та її можливостей у новому світлі. Подальша модернізація парку сільгоспмашин компанією AgriLab для нових завдань дозволить замкнути ланцюжок дій, що ведуть до максимальної ефективності. Варто відзначити, що переробка приводів і систем управління допоможе модернізувати вже наявні і не завжди найсучасніші машини. Всі перераховані вище завдання під силу сервісній службі підприємства …

Значить, тепер можна отримати весь комплект послуг точного і раціонального землеробства: від агрохімічного аналізу і рекомендацій – до адаптації і налаштування сільгоспмашин і агрегатів для їх виконання з одних рук. Що, думаю, варто погодитися, зручно, компетентно і відповідально для просування вперед і розвитку, для замовника і для виконавця. У планах компанії AgriLab також і виробництво певних машин і устаткування, пряме призначення яких – підвищення продуктивності і ефективності. Але про це, як завжди, трохи пізніше …

Олег Приходько, координатор компанії Farmet a.s в Україні і Молдові, експерт Agrilab

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.