тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

AgroPortal: Аграрії і вчені поділились інноваціями в точному землеробстві

конференціяВідомі вчені, дослідники та практики агробізнесу з Європи, США, Канади, Китаю та інших країн взяли участь у міжнародній конференції «Впровадження інноваційних технологій через дослідження», яка відбулась нещодавно в Единбурзі (Великобританія).

Україну на конференції представляли фахівці компанії AgriLab – експерт по точному землеробству, PhD Університету МакГілл В’ячеслав Адамчук і аналітик Олександр Гайдай, йдеться в повідомленні компанії.

Як зазначається, під час конференції обговорювалися результати багатьох досліджень і різні інноваційні технології: сенсори для дослідження окремих властивостей грунту, технології дистанційного зондування та комбінованого використання ДЗЗ і різних датчиків грунту, управління зрошенням і мінеральним живленням тощо.

«Були представлені цікаві розробки з визначення якості, зрілості, цифрового відео визначення стану рослин, а також взаємодії між лазерними і ультрацифровими датчиками», – розповів експерт по точному землеробству В’ячеслав Адамчук.

За його словами, на цій конференції фахівці з Китаю представили системи навігації для дронів, призначених для всенесія хімікатів.

«Перспективний напрямок досліджень – нові види спектрометрії – рентген, розкладання під дією лазерів. Ці технології досягли високої точності в органічних показниках, але ще треба розвивати можливість визначення фізичних і хімічних характеристик», – додав Адамчук.

У свою чергу аналітик компанії AgriLab Олександр Гайдай зазначив такі перспективні напрямки технологій точного землеробства: розвиток робототехніки для збору фруктів, сенсорні технологій для вимірювань різних показників грунту, розвиток технологій обміну даними.

«Над питанням програмного забезпечення для аграріїв працюють провідні інститути і компанії світу. Наприклад, на даній конференції компанія Microsoft представила свій софт для діагностики захворювань рослин. Українські компанії також дотримуються цього тренду і активно розробляють свої програмні рішення. Однак, справжній прорив зробить та компанія, яка запропонує комплексний програмний продукт, який об’єднає економічну, агрономічну, технологічну складову агробізнесу», – зазначив Гайдай.

AgroPortal