тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Диференційоване внесення добрив: як отримати урожай в екстремальних умовах

Цього року весна продемонструвала свій норовливий характер сповна. Амплітуда погодної мінливості зашкалювала — і раннє тепло, і неочікувані морози, і аномальна засуха. Проте навіть за таких екстремальних умов аграрії, які використовують новітні технології точного землеробства, мають усі підстави сподіватися на рентабельний врожай.

За рахунок чого — своїм досвідом з AgroPortal.ua поділилися фахівці компанії «Альтаїр», яка займається вирощуванням зернових та технічних культур — пшениці, сої, кукурудзи, соняшника — в Черкаській області.

Компанія займається землеробством з 2003 року. Проте саме 2017-й поставив перед нею нові виклики, пов’язані зі значним подорожчанням добрив та вкрай несприятливими погодними умовами.

«За останні 10 років цьогоріч на полях Черкащини — найменша вологість. Дощів після посіву кукурудзи не було абсолютно. До того ж великої шкоди завдали весняні заморозки, тож одне поле довелося повністю пересівати, — розповідає директор компанії «Альтаїр» Григорій Плічко. — Однак все ж таки за допомогою сучасних інноваційних підходів до рослинництва ризики вдалось мінімізувати».

Першим кроком для підвищення ефективності господарства стало проведення достовірного аналізу ґрунту. «Ми спостерігали нерівномірність врожайності — на одних полях та їхніх ділянках сходів було більше, на інших — менше, а хотілося б отримувати кращі результати та розуміти причини неоднорідностей», — говорить Григорій Плічко.

Щоб визначити причини різної врожайності по полю, провели відбір ґрунту з GPS-прив’язкою до точки координат. Обираючи виконавця цього завдання, у компанії «Альтаїр» вирішили зупинитися на AgriLab.

Аналіз ґрунту допоміг зрозуміти причини нерівномірності врожайності та визначити природний потенціал поля. Однак у компанії «Альтаїр» вирішили на цьому не зупинятися і на основі отриманої аналітики впровадили технологію диференційованого внесення добрив. Для цього у господарстві придбали «розумну» лійку Bogballe, яка вносить добрива згідно з картою-завданням диференційованого внесення, розробленою компанією AgriLab.

Враховуючи те, що для удобрення використовується дороге імпортне добриво (18-19 тис./тонна), завдяки диференційованому внесенню за картою-завданням вдалося досягнути кращої економічної ефективності за рахунок правильного розподілу елементів живлення по полю на основі агрохіманалізу.

Окрім диференційованого внесення добрив, із компанією Monsanto у господарстві запровадили систему моніторингу погодних умов, яка дозволяє за допомогою супутників спостерігати за станом поля та визначати проблеми посівів у зволоженні. Цього року така технологія виявилася особливо актуальною.

«Агробізнес — справа досить ризикована, адже ресурси постійно дорожчають. Проте впроваджені елементи точного землеробства й достовірний аналіз поля та ґрунту дозволяють фермеру правильно витрачати економічні ресурси господарства згідно з потенціалом полів і їхніх окремих ділянок, мінімізуючи ризики та їхні наслідки», — підсумував Григорій Плічко.

Кліматичні та економічні виклики, які щоразу з новою силою постають перед аграріями, ще раз змушують замислитися про впровадження технологій точного землеробства. Як свідчить досвід, підприємства, що використовують сучасні технології та проводять аналіз ґрунту, завжди у виграші. І погода цьому не завада.

AgroPortal