тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Фертигація зі змінною нормою виливу – це просто!

Правило – це правило, так? Але не завжди. Іноді правила мають змінюватися. Більшість людей колись вважали, що земля плоска, але “правда” змінилася, коли нова інформація стала доступною.

Одним із перевірених часом правил вирощування кукурудзи є те, що для виробництва 28 кг продукції треба  0,5 кг азоту. Ця універсальна істина виникла тоді, коли основна частина азоту вносилась перед посівом рослин, а поняття «змінна норма внесення»  ще не існувало.

Реальність полягає в тому, що половина азоту, що застосовується до рослини, може бути втрачена різними способами, такими як випаровування, денітрифікація та вилуговування нижче кореневої зони. Цей факт викликає два питання. По-перше, чи потрібно 0,5 кг азоту для виробництва 28 кг кукурудзи, і, по-друге, на скільки більше кукурудзи можна отримати, якщо рослина засвоїть більше 0,5 кг?

Відповіді на ці запитання може дати фертигація зі змінною нормою.

Задоволення потреб кукурудзи

фертигаціяКоли було прописане правило 0,5 кг азоту = 28 кг кукурудзи, альтернативи для традиційного підходу до застосування добрив не існували. Розвиток системи GPS, а також поява сіткового картографування та застосування диференційованого внесення добрив поклали початок змінам. Але ці системи мають свої обмеження, оскільки обладнання можна використовувати тільки так часто і тільки до того часу, поки рослина не досягне певного етапу розвитку.

Поворотні (шарнірні) зрошувальні системи не мають таких обмежень. Змінна норма внесення добрив через стрижень дозволяє підживлювати кукурудзу тією кількістю азоту, яку вона дійсно потребує, у той час, коли це необхідно, у формі, в якій рослина може миттєво його поглинути та в належній кількості для ґрунтових умов даного поля. Крім того, внесення добрив може відбуватися на будь-якому етапі розвитку рослин.

Універсальна фертигація зі змінною нормою

Враховуючи різні шарнірні зрошувальні системи, що використовуються в США, було б природно припустити, що переоснащення даних машин для внесення змінних норм азоту буде надзвичайно складним завданням. Незважаючи на це, деякі системи управління внесенням добрив пропонують універсальні можливості фертигації зі змінною нормою.

Наприклад, Agri-Inject, провідний розробник і виробник технологій введення рідини, включив універсальні можливості змінної норми фертигації (uVRF) у свою рефлекторну пропорційну ін’єкційну систему.

“Рефлекторна система дозволяє виробнику застосовувати змінні норми добрив для різних галузей промисловості без допомоги будь-якої іншої системи управління”, – пояснює Ерік Трібелхорн, генеральний директор Agri-Inject. “Отже, незважаючи на те, чи використовується новітня технологія керування обертовою системою чи вона працює за таймером вмикання/вимикання, рефлекс буде працювати”.

Завдяки рефлекторному керуванню UVRF ви можете встановити необхідну кількість мінеральних добрив у будь-якому визначеному вами секторі, незалежно від того, чи застосовуєте ви фіксовану норму води або робите зрошення кожної ділянки зі змінною нормою зволоження. Рефлекторний блок збільшує або зменшує швидкість внесення залежно від кожної  ділянки та швидкості обертання шарнірної осі.

“Ще одна перевага рефлекторної системи у тім, що вона не провідна, а швидше радіокомунікаційна”,- відзначає Трібелхорн. “Тому панель керування не повинна бути розташована в центрі шарнірної осі. Це означає, що панель керування, точка вприскування та резервуар для мінеральних добрив можуть розташовуватися в свердловині або зрошувальному насосі, значно підвищуючи свою доступність”.

Правила гри змінилися, але гра стала легшою. Інновації, такі як система рефлекторного впорскування, значно спрощують азотне підживлення кукурудзи впродовж вегетаційного періоду – незалежно від того, яка система зрошування у вас є.

Джерело: www.precisionag.com