тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

День органічного поля

органік агрілабСьогодні на Полтавщині відбувся цікавий непересічний захід – День органічного поля, який провела компанія «Агроекологія» за участі команди «AgriLab». Незважаючи на те, що «органічна» тема в Україні ще досить нова, компанія «Агроекологія» має чи не найбільше досвіду в ній, адже ще з 1976 року це підприємство перейшло на безполицевий обробіток ґрунту та відмовилося від пестицидів, замінивши мінеральні добрива на органічні. Тож господарство вже понад 40 років працює  за принципами органічного землеробства, створивши за цей час 21 корисний винахід.

День органічного поля спричинив значний інтерес серед аграріїв. Сюди, на Полтавщину, прибули гості з різних регіонів країни, а також із закордону. Перспективність розвитку органічного землеробства в Україні підкреслила і заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева: «Міністерство має змінити філософію ставлення до органічного господарства в Україні. В України є всі шанси і можливості стати глобальним хабом органічного господарства не тільки в Європі, а в світі. Єдине, над чим треба ще попрацювати, щоб ми експортували не сировину, а готову продукцію. Ми маємо не концентруватися на одному ринку збуту, як це було з Росією, а шукати нові ринки збуту».

Майданчиком для проведення Дня поля став Міжнародний навчальний Центр органічного землеробства, заснований компанією «Агроекологія». органічне поле агрілабУчасники заходу оглянули демонстраційні ділянки поля з різними посівами та обговорили практику застосування органічних грунтозахисних технологій. У цьому руслі корисним був досвід компанії AgriLab, яка представила унікальний продукт – комплексну агродіагностику поля.

Ця послуга включає відбір зразків ґрунту автоматизованим пробовідбірником з прив’язкою до GPS, агрохімічний аналіз за 17 показниками, кліматичний аналіз мінімум за останні 10 років, аналіз ґрунтових карт, розроблення картограм розподілу елементів живлення, визначення потенціалу та критичних факторів поля, а також – створення детальних рекомендацій для вирощування різних культур. Саме такий системний підхід дозволяє не лише оптимізувати використання ресурсів, але й закладає фундамент для створення ефективної системи живлення.

Окрім того, фахівці компанії AgriLab ознайомили учасників заходу з методикою управління живленням рослин, а також поділилися досвідом реалізації GPS моніторингу та модернізації техніки для впровадження різних елементів точного землеробства.

Загалом, День органічного поля став ефективним майданчиком для обміну ідеями та знаннями між виробниками, науковцями, представниками інноваційних компаній. Саме такі заходи дозволяють розвивати агробізнес у правильному напрямку і один із найперспективніших серед них – органічний.