тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

ТОП-10 найбільш інтригуючих технологій у сільському господарстві

Метью Грассі і  Пауль Шрімпф, редактори журналу “PrecisionAg” (США), склали рейтинг найбільш перспективних, на їхню думку, новітніх технологій у сільському господарстві.

1.Машинне самонавчання

Багатьом з «крутих» нових технологій у сільському господарстві довгий час було важко знайти практичне застосування, яке б створювало додану вартість. На перший погляд, машинне самонавчання – здатність комп’ютера накопичувати знання про дії або речі і «приймати рішення» самотужки – матиме широке застосування в сільському господарстві. І так могло б бути, але диявол криється в деталях. Завдання, які здаються відносно простими, часто в кінцевому підсумку є багатозадачними, що додає складності в поспіху.

Технологія бачення та обприскування, стартап компанії Blue River, починається з ідентифікації важливої проблеми – амарантів, стійких до гербіцидів Palmer. Компанія розробила машину, яка може «навчитися» визначати і розпорошувати Palmer на ходу з використанням машинного навчання. Цього року технологія тестується на південному сході США, а в 2018  планується перейти до її запуску на виробництво.

2. Інтернет речей

Термін Інтернет речей (IoT) звучить характерно для силіконової долини, але його потенційна користь для сільського господарства цілком зрозуміла. По суті, це з’єднання всіх різнорідних пристроїв, які ми використовуємо на полі для моніторингу та вимірювання роботи, щоб зробити інформацію, яку вони надають, повністю доступною.

Ми вже використовуємо його. Сьогодні ми контролюємо рівень палива в резервуарі, вологість ґрунту, лічильник води, опади, метеорологічні станції, іригаційні насоси і біометрику худоби та  отримуємо доступ до цієї інформації з смартфонів. «Ці нові технології можуть вже допомогти поліпшити оперативне планування і прискорити процес прийняття рішень на великих і малих господарствах», – говорить Пол Уелбіг, менеджер з маркетингу Senet. Немає ніяких сумнівів в тому, що чим більше рішень буде створено, тим більше переваг ми ще побачимо у тому, щоб розвиватися з IoT у сільському господарстві.

«IoT має потенціал, достатній для підключення буквально мільярдів пристроїв і речей у сільському господарстві, які ніколи раніше не мали «голосу», тому що вони, як правило, були занадто дорогими для цього»,- продовжує він. «Тепер, з появою мереж малої потужності та широкого охоплення, недорогих модулів і витриваліших батарей, стало доступним поєднання ґрунту, води, рослин, тварин, механізмів, а також будь-яких інших предметів, які могли б надати нам цінні дані».

3. Контроль зрошення

Коли справа доходить до використання технології, яка покращує контроль та ефективність, то зрошування є, мабуть, самим далеким від цього у галузі сільського господарства. Системи, які надсилають звіти про характеристики системи кругового поливу, вологість ґрунту, погоду та інші дані на мобільні телефони і комп’ютери є вже звичним явищем. Вони надають кінцевим користувачам зручні інструменти для прийняття та реалізації рішень з управління зрошуванням.

«Але майбутнє іригаційного контролю ще яскравіше. Виробники, такі як Valley and Lindsay, працюють над побудовою взаємозв’язку з іншими типами датчиків на місцях, щоб допомогти кінцевим користувачам приймати більш всеосяжні агрономічні рішення», – каже фермер з Небраски та експерт із зрошення Рорік Полман. «Той факт, що ці виробники готові відкриватися та бути підключатися, – це дійсно велика новина для сільського господарства». Полман стверджує, що є великий сенс в роботі, яка надаватиме інформацію кінцевим користувачам та покращить прийняття рішення як з точки зору зрошення, так і з агрономії загалом.

4.Моделювання азоту

Добрива досі є найбільшим джерелом прибутку для постачальників роздрібних послуг і останнім часом вони, безумовно, є найбільш обговорюваними у сільському господарстві. Поряд з різними управлінськими ініціативами з’явилися комерційні програми, які контролюють і покращують ефективність азоту – програми, які насправді починають показувати свою мету.

Оскільки ринок продовжує відходити від традиційного удобрення до застосування добрив залежно від потреби в них, рішення з управління азотом еволюціонували, щоб допомогти визначити найоптимальніші норми та терміни внесення для найбільшої ефективності. Системи, такі як 360 Productivity Center і Adapt-N, набирають обертів і забезпечують чіткий шлях до покращення ефективності поживних речовин.

«Швидкість прийняття рішень щодо управління азотом залежить від двох речей: апробації та спрощення», – говорить Стів Сібулкін, CEP компанії  Agronomic Technology Corp., яка розробила Adapt-N. «Апробація перевищує вимоги –  для виробників це означає поліпшення кожного етапу процесу прийняття рішень, а для агроконсультантів – додавання диференціальої цінності до основного бізнесу».

«Динамічні, гнучкі рішення забезпечують дієздатність, – говорить він, – дозволяючи кінцевим користувачам зрозуміти дані та «на льоту»  внести корективи в програми і рекомендації».

5. Вимірювання електропровідності

Вимірювання електропровідності ґрунтів стає все більш важливим компонентом будь-якої точної програми зрошення. Поєднуючи вихідні дані з наявними в даний час електрочутливими продуктами, такими як наземні навігаційні системи Geonics EM38-MK2 (використовуються переважно в садах), або прицепні датчики електропровідності грунту Veris  з іншими шарами, такими як вологість грунту та рН, постачальники послуг оптимізовують споживання води виробниками сільськогосподарської продукції, використовуючи дані для прийняття більш обгрунтованих рішень щодо часу та кількості поливу.

Виноградник Забала (Соледад, штат Каліфорнія) – це один з багатьох виноградників у Каліфорнії, що використовує датчики електропровідності по всій своїй території для правильного розміщення іригаційних систем. Виноградники розташовуються на різних типах ґрунтах – від піщаного до кам’янистого. Отримані дані дозволяють менеджеру виноградників Джейсону Мелвіну пристосувати свій графік зрошування до кожного типу грунтів.

«Ми використовуємо параметри електропровідності для того, щоб забезпечити наші рослини доступною системою зрошення в реальному часі та скоригувати програми відбору проб грунту. Все це враховується під час створення іригаційної системи та річних планів господарювання», – пояснив Мелвін під час конференції  California Ag Tech Tour 2017.

дрон6. Розвиток дронів

Ок, можливо дрони ще не досягли свого піку в точному землеробстві, ПОКИ ЩО. Так, варто зауважити, що  розвиток технологій до того моменту, коли вони будуть створювали більше сенсу і прибутку у програмах для точного землеробства виявився досить складним. Однак, навіть найбільший скептик має визнати, що останнім часом у сфері дронів сталися важливі зрушення.

По перше, агроорієнтовані виробники дронів, такі як AgEagle з їх AgEagle RX48 (300 акрів покриття за один заряд акумулятора), senseFly з його eBee SQ (500 акрів), квадрокоптер вертикального зльоту Quantix (400 акрів) компанії AeroVironment і  Фенікс 2 (700+ акрів) компанії Sentera, наближаються все ближче до своєї мети –  1000 акрів на одній батареї. Також Sentera працює над створенням пакетів з високоякісними NDVI / NIR-детекторами, доступними для деяких більш дешевих платформ, таких як популярний Mavic, DJI і Phantom4 Pro.

Тож можливо поки-що дрони не охопили увесь агросвіт. Навіть комерційні пілоти з легкістю це визнають. Дайте компаніям ще кілька років для роботи над R&D і ці дорогі літальні роботи зможуть охопити достатні площі за один політ.

7. Безпілотні технології

Як зауважив Джеремі Уілсон на відкритті конференції Vision у Фініксі, потенціал безпілотних технологій виходить далеко за межі простої ферми і дозволяє докорінно змінити те, як робиться бізнес в цій країні.

Уїлсон пояснив, що в середньому він, ймовірно, витрачає близько однієї-двох годин на день за кермом. Він називає це «час за лобовим склом».

«А якби замість того, щоб витрачати одну або дві години на день, витріщаючись на лобове скло і звертаючи увагу на дорогу, я проводив би цей час біля комп’ютера і робив те, що мені насправді треба для наших клієнтів, відповідав на електронні листи або навіть поспав, щоб, відпочивши, краще обслуговувати клієнтів, коли я прибуваю до місця призначення? Подумайте про те, наскільки більше ми (як постачальники послуг) змогли б зробити, якби технологія вивільнила той час, який ми повинні витрачати на щоденне перебування за кермом. Це справді революційно”.

8. Датчик SmartFirmer для точної посадки

Одна з багатьох речей, з якими зіштовхуються у точному землеробстві – це збирання даних про те, що відбувається в траншеї висівання. У минулому багато-хто просто озброювався ліхтариком і блокнотом, ставав на коліна і намагався визначити вогкість траншеї або забезпеченість органічною речовиною «на око». Це недосконалий процес, слабким місцем якого є суб’єктивна інтерпретація (тобто людська помилка).

SmartFirmer робить збір агрономічно надійних даних з траншеї для насіння без необхідності ставати на коліна або навіть обходити все поле, оскільки він інтегрований у сівалку. Відповідно до веб-сайту Precision Planting, ця «безпрецедентно чутлива здатність дозволить фермерам не тільки картографувати наявність органічної речовини в кожному рядку, вологості ґрунту та залишків борозен, але також дасть можливість здійснювати контроль за кількістю популяції або гібридом на основі вимірювання органічної речовини».

New-Leader-G5-501x2829. New Leader NL5000 G5

Не дивлячись на те, що дебют відбувся у масовій виставці National Farm Machinery у лютому 2017 році в Луїсвіллі, штат Кентуккі, перший огляд New Applicant NL5000 G5 Dry Applicator з шириною валового контролю (спільно розроблений з Ag Leader) з’явився через пару тижнів у Сан Антоніо, штат Техас, на Commodity Classic 2017. На той час багато-хто з наших довірених радників у цій галузі вже телефонував або відправляв електронні листи, щоб переконатися, що ми розуміємо, наскільки велекий потенціал має ця новітня інновація New Leader.

Загалом, G5 дозволяє аплікаторам досягти «точності додатку за допомогою спірального-розкидача», також це включає аспект сталого розвитку, оскільки він допомагає зберігати гранули сухого диспергованого добрива в місцях розміщення, зокрема в кінцевих рядах та краях – відвідних областей, де потрібно працювати лише з однієї сторони спіралі.

«G5 забезпечує безпрецедентний рівень точного розміщення для операторів і дає їм впевненість у тому, що поживні речовини там, де вони повинні бути», -сказав Рокі Шепард, президент та головний виконавчий директор HECO.

Якщо якимось чином ви пропустили New Leader NL5000 G5 на шоу зимового обладнання, виділіть якийсь час на MAGIE або Farm Progress цього літа, щоб дізнатися про машину та її можливості, особливо якщо ви застосовуєте сухі добрива для власних клієнтів.

10. Робототехніка

Є багато розмов про те, що робототехніка може позитивно вплинути на виробництво продукції, зокрема – високотоварних культур, до яких треба докладати значні трудові ресурси.

«Сьогодні, коли доступність робочої сили стає все серйознішою проблемою в галузі комерційного садівництва, інтерес до робототехніки викликає свіжу хвилю зацікавлення та робить розвиток робототехніки нагальним питанням»,- говорить Крістіна Херрік, редактор журналу American Fruit Grower.

«На даний час виробники зупиняють свій вибір на допоміжних платформах, які зменшують залежність від драбин і збільшують ефективність», – каже Херрік. «Робототехніка, однак, розглядається як рішення трудових проблем, а два роботозивані збирачі розвиваються з надією на комерціалізацію в найближчі кілька сезонів».

Перший з них – це збирач яблук.

«Зростаючі системи, як правило, рівномірні, а дерева – менші, що полегшить роботу автоматизованих збирачів у садах».

Джерело: www.precisionag.com