тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Landlord: бізнес-сніданок з компанією AGRILAB

агрилаб28 березня, в затишному ресторані «Липський», пройшов черговий бізнес-сніданок «Кава з Landlord». Партнерами заходу виступила компанія AgriLab. Співвласник компанії Ярослав Бойко і його колеги, розповіли про цікаву і актуальну тему: які є сучасні комплексні рішення для ефективного управління ресурсами і зменшення собівартості в рослинництві. Представники 27 агрокомпаній активно задавали питання і цікавилися цією темою. Це в черговий раз доводить, що українські виробники усвідомлюють необхідність інновацій в агробізнесі. Актуальна тема і високий інтерес аграріїв, зробили цей бізнес-сніданок найтривалішим за всю історію проекту, він тривав більше трьох годин. Landlord наводить основні тези спікерів із зустрічі:

Ярослав Бойко, CEO і співвласник компанії  AgriLab

агрилаб лендлордКоманда AgriLab об’єднує експертів з України, Європи, США і Канади. Ми співпрацюємо з провідними лабораторіями і науковими центрами, такими як Міжнародна асоціація точного землеробства (ISPA), Асоціація виробників сої (США), Університет МакГілл (Канада), Університет Небраска-Лінкольн, лабораторія WARD і т.д. Узагальнивши кращий світовий досвід, ми розробили дієві комплексні рішення, що дозволяють ефективно використовувати потенціал поля, зменшити собівартість продукції і, в кінцевому підсумку – отримувати більше прибутку з кожного гектара.

Інвестиції в точне землеробство зазвичай окупаються за перший маркетинговий рік. При цьому, наприклад, локально-стрічкове внесення добрив дає можливість заощадити 20-50% добрив і підвищити врожайність на 3-20%. Впровадивши змінні норми висіву, підприємства економлять 3-8% насіння або $ 4,5-12 / га. Ефективність системи автоводіння – 6-12%. Вводячи інновації, слід враховувати, що кожна наступна технологія підсилює одна одну.

Євгеній Предченко, агроном-аналітик компанії AgriLab

агрилаб бизнес завтракАгродіагностіка поля проходить в кілька етапів. Спочатку проводимо автоматизований відбір зразків грунту з GPS, потім робимо аналіз в американській лабораторії Ward, розробляємо агрохімічні картограми, вивчаємо кліматичні і погодні умови, встановлюємо критичні фактори і потенціал поля. У підсумку – клієнт отримує індивідуальні рекомендації для оптимізації технології вирощування з певним оптимальним розміром норми, дози добрив, а також співвідношенням між елементами живлення для кожної культури на конкретному полі. Агродіагностіка поля дозволяє підвищити ефективність використання ресурсів на 20-30%.

Володимир Махота, головний агрохімік компанії AgriLab

Дуже важлива тема – управління живленням рослин. Ми проводимо спеціальну діагностику азотного живлення по вегетації культур. Як це відбувається? Перше – проводимо виділення однорідних зон і відбір ґрунтових зразків. При цьому використовуються супутникові дані розподілу вегетативної маси культури по полю (індекс NDVI), що дозволяє точно визначити однорідні ділянки за станом і розвитком рослин, розробити маршрути і провести відбір зразків грунту. Друге – аналіз грунту. Проводиться діагностика азотного живлення в залежності від культури.

агрилаб встречаЯкі даються рекомендації?

1) Карта розподілу біомаси рослин по полю з виділеними однорідними зонами.

2) Протокол з результатами агрохімічного аналізу.

3) Рекомендації по проведенню підживлення макро і мікроелементами.

Що в результаті має аграрій?

1) Оптимізація витрат на використання азотних добрив до 60%

2) Підвищення врожайності на ділянках з високим потенціалом  до 40%

Журнал “Landlord”