тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Точка зору: для більшої точності аналізу ґрунту потрібні сенсорні датчики

Бен Джонсон, координатор точного землеробства в асоціації Ag View FS (Прінстон, штат Іллінойс), відстоює ідею переходу від аналізу ґрунту в лабораторіях до тестування безпосередньо на полі. Як цього можна досягнути? За допомогою сенсорних датчиків, вважає він. Подробиці – у статті Бена Джонсона.

analiz_pochvyМи вступаємо в дуже цікавий час у розвитку сільського господарства. З такою великою кількістю чудових програмних платформ та інструментів збору даних ми знаходимося на порозі відкриття деяких дійсно змістовних інформаційних і управлінських методів, про які раніше могли лише мріяти. Співставляючи кілька шарів даних, вони відкривають перед нами цікаву картину з різних кутів, з яких раніше ми не могли її розглядати. Це чудова річ, і це дійсно цікаво, поки ми не зрозуміємо одну величезну, незручну правду про те, що в самій своїй основі наші дані аналізу ґрунту не зовсім точні.

Зрозумійте мене правильно, але результати випробувань, які ми отримуємо з лабораторій, зазвичай відправляють нас до тієї точки, де ми можемо визначити норму внесення добрив, яка забезпечить нам окупність наших витрат. І в цей момент відбір зразків ґрунту для аналізу є чи не найкращою інвестицією, яку ми можемо зробити у своєму господарстві.  Однак, є кілька сфер, де ми могли б досягнути набагато більше.

Аналіз грунту: ще швидше, ще частіше!

Істина полягає в тому, що тестування ґрунту повинне рухатися до сенсорних інструментів. Якщо десь ще є венчурний капітал, який не згорів у всіх цих компаніях – стартапах, що відчайдушно намагаються створити «підробки клімату», будь ласка, інвестуйте його в програми сенсорного аналізу ґрунту. Серйозно, це може тільки поліпшити те, що ми робимо через лабораторію. Ми б значно скоротили терміни виконання робіт і збільшили частоту вибірки з одного разу кожні 4 роки до одного разу щороку. Для науки краще отримувати більше даних та частіше, аніж менше та рідше, якщо всі інші змінні при тому залишаються такими ж? Тепер лабораторії значно покращують термін виконання завдань і проводять дійсно добру роботу, дотримуючись існуючих нині процедур і методів, навіть якщо деяким з цих приписів понад 70 років.

аналіз грунтуВтім, якщо придивитися, ці методи вимірювання багато в чому потребують покращення щодо їх точності. А це, у свою чергу, коли результати випробувань вашого ґрунту повертаються з лабораторії, провокує виникнення запитань типу: «Як, чорт забирай, я відповім на це?». Справді досвідчений ґрунтознавець може допомогти вам зорієнтуватися у багатьох питаннях, які можуть збити з пантелику навіть дуже хороших агрономів, але є деякі запитання, які навіть їх досі ставлять у глухий кут. Одним з недоліків нашої нинішньої системи аналізу в тому, що вона опирається на зразки, відібрані одноточковим способом і в багатьох місцях, а такий підхід не може осягнути всю складність і комплексність ґрунту.  І погляньмо правді в очі: ви настільки вправні, наскільки повні та придатні до використання зібрані вами дані.

Перший крок – сенсорні датчики на сівалках

На правильному шляху знаходиться розвиток точності посадки з введенням сенсорних датчиків на сівалках. Тестування ґрунту прямо в рядку і на кожному рядку? Так, це дуже добра ідея. Хоча я сумніваюся в ефективності вимірювань всього лише на глибині висіву, які проводять у дослідницькому господарстві Прінстонського університету, але це крок у правильному напрямку, і, можливо, ці університетські рекомендації повинні бути враховані у нових технологіях. Також перспективним видається обладнання Veris. Це відмінний варіант для моїх колег зі сходу США, які  не завжди можуть отримати зразки ґрунту з достатньої глибини в кам’янистих зонах. Але наскільки добре система аналізу ґрунту працює на Середньому Заході?

Я запрошую вас приєднатися до моїх пошуків у тому, щоб перенести тестування ґрунту на поле і підвищити точність старих аналітичних процедур. Ми можемо будувати настільки високо, наскільки міцним є наш фундамент, а в сільському господарстві все починається з глибокого розуміння властивостей ґрунту.

Джерело: www.precisionag.com