тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

АгроЕліта: Точне землеробство в Україні стало окремою темою міжнародної конференції в Канаді

Під час конференції обговорювалися питання використання точного землеробства в сільському господарстві, проблеми і можливості, дослідження макро-тенденцій, які впливають на впровадження технологій, фінансування агроінновацій, зменшення собівартості зерна через використання інформаційних систем «Precision».

Окремою темою заходу в перший день конференції став розвиток точного землеробства в Україні.З цією темоюприсутніхознайомив Ярослав Бойко,PhDinAgriculture,Co-FounderandСЕО компанії «AgriLab», представник ISPA в Україні.

«На сьогодні технологічність українського сільського господарства постійно зростає, наші аграрії вивчають успішний світовий досвіді адаптують найкращі рішення та інновації в агровиробництво України.І те, що темі точного землеробства в Україні присвячено окрему сесію на міжнароднійконференції – є знаковим для подальшого розвитку інновацій і точного землеробства в в нашій країні, – зауважив Ярослав Бойко. З кожним роком все більше Українськихаграріївпозитивно сприймають і розуміють необхідність впровадження новітніх технологій. Так, на сьогодні, вже більше ніж 140 компаній за допомогою «AgriLab» впровадили на своїх поляхрізні елементи точного землеробства. Тільки комплексний аналіз і картографування окремих властивостей ґрунту проведено на площі близько 400 000 га.  Залежно від того, які технології використовує аграрій, показники його ефективності зростають від 17 до 45%, а при комплексному підході – навіть більше. При цьому інвестиції в окремі елементи точного землеробства зазвичай повертаються за перший маркетинговий рік».

Також під час конференції було представлено багато доповідей з точної агрономії. Зокрема, говорили про обладнання і системи для вимірювання, накопичення і управління даними, про властивості ґрунту, лазерні технології, цифрові платформи для збирання і управління кліматичними даними в рослинництві,  комплексні рішення у використанні безпілотних літальних систем, супутникового моніторингу розвитку рослин і прогнозування урожайності, а також розглядали практичну реалізацію технологій відбору і аналізу зразків ґрунту, з подальшим створенням карт-завдань диференційованого внесення різних продуктів спеціальною технікою.

Окрім того, експертом Agrilab В’ячеславом Адамчуком, PhD, McGillUniversity, було презентовано результати сучасних наукових розробок і результатів практичного застосування сенсорних технологій у сільському господарстві. Цікаву доповідь зробив ДжейсонВебстер, агроном консультант, PrecisionPlanting, з презентацією «Використання точного землеробства на вашій фермі – мультигібридний посів, змінний коефіцієнт фертильності, змінні норми висіву, нові продукти від PrecisionPlanting. Дослідницький підхід на фермі в штаті Іллінойс». Інші експерти також акцентували увагу на інтеграції інженерії і агрономії в точному землеробстві.

Досвід провідних країн підтверджує: в умовах постійного дорожчання ресурсів на тлі світового падіння цін на сільськогосподарську продукцію, модернізація та оптимізація виробництва – основний шлях розвитку аграрного сектору. І Україна повинна рухатися в цьому напрямку.

 

Журнал “АгроЕліта”