тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Pesticidov.net: Як оптимізувати виробництво?

агрілаб зміДля сільгоспвиробників сьогодні важливо знайти шляхи оптимізації виробництва. Аналітики компанії AgriLab, на цьому шляху радять аграріям насамперед почати з проведення комплексної агродіагностики поля.

«Це дозволить створити передумови для економічно обґрунтованого врожаю і уникнути зайвих витрат в майбутньому, – зазначив агроном-аналітик компанії AgriLab Євгеній Предченко. – Комплексна агродіагностика включає відбір зразків грунту з прив’язкою до GPS, агрохімічний аналіз по 17 показникам грунту, кліматичний аналіз мінімум за останні 10 років за кількістю температур і опадів подобово, аналіз ґрунтових карт, розробка картограм розподілу елементів живлення, визначення потенціалу та критичних чинників поля, а також – створення детальних рекомендацій для вирощування різних культур. Все це дозволить оптимізувати використання ресурсів і побудувати ефективну систему живлення».

Також в компанії AgriLab вважають, що майбутнє – за диференційованим підходом до внесення добрив. «Економія коштів і зміни по врожайності, які аграрії отримують від впровадження технології диференційованого внесення добрив, різняться. Проведене дослідження по Чернігівській області продемонструвало економію коштів в кількості 10 $ / га, за рахунок диференційованого внесення азотних добрив, і приріст врожайності кукурудзи – 0,4 т / га, в порівнянні з контролем. Взагалі, кожна технологія точного землеробства підсилює одна одну, а в комплексі вони дадуть хороший результат», – підсумував Євгеній Предченко.

Агроном-консультант центрального регіону групи компаній Долина Катерина Шмагайло радить аграріям не ставитися до підгодівлі рослин за залишковим принципом. «Аграрії звикли витрачати кошти на техніку, посівний матеріал, а на« залишки », купити селітри або міндобрива. А потім, виникає питання, добрива на найкраще поле віддати або гірше? З точки зору економіки, треба віддати тому полю або його частині, де сума внесених добрив – дасть більший економічний результат. Окупність витрат буде іншою».

Агропортал pesticidov.net