тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Використання високих технологій для прийняття рішень

високі технологіїТехнології точного землеробства можуть зробити бізнес більше прибутковим, але аграрії також повинні розвивати свої управлінські навички. Такою була одна із основних тез на конференції з точного землеробства у Північній Дакоті.

Радж Косло, професор точного землеробства Університету штату Колорадо, закликав фермерів поміркувати над тим, наскільки сільськогосподарські технології змінилися за останні 40 років, щоб оцінити як фермерство буде виглядати у 2057 році.

Він показав зображення з приймача глобальної навігаційної супутникової системи 1976 року на конференції з точного землеробства у Північній Дакоті.

“Те, що раніше ледь вміщалося у цій кімнаті, тепер поміщається на кінчик пальця,”- сказав він, маючи на увазі GPS чіп в сучасних мобільних телефонах та інших пристроях. “Речі змінюються зараз швидше, аніж за останні 40 років.”

“Нова технологія, яка може стати доступною вже протягом найближчих двох років – це біорозкладні датчики, які можуть бути розкидані на полях господарства”, – сказав Косло. Датчики будуть записувати такі дані, як температура, сонячне світло, волога і відправлятимуть цю інформацію на сервер комп’ютера.

У кінці сезону одноразові датчики не доведеться збирати – вони просто розчиняться в землі.

За словами Джеймі Денбов, продакт-менеджера компанії Farmers Edge, ця інформація може бути об’єднана з даними, отриманими із супутників, безпілотних літальних апаратів, посадкового обладнання, результатами аналізу ґрунту та Big Data.

Використання даних

“Але головне питання не у зборі даних,- сказав він,- а в тому, як ми використовуємо їх для прийняття рішень”.

Компанія Farmers Edge використовує сервіс, заснований в Канаді, який аналізує координатні дані карт, доступних для фермерів. Послуга включає в себе автоматизоване обладнання для зведення даних про погоду, яке фермери розташовують на своїх полях, щоб отримати локалізовані прогнози погоди.

“Мета цього – в оптимізації вхідних ресурсів, збільшенні продуктивності та чистого прибутку”, сказав Косло.

“Жоден фермер не використовує всі технології,” – зауважив він. “Завдання полягає в тому, щоб впровадити правильний продукт, у потрібній кількості, в потрібному місці та правильним способом.”

У деяких випадках, це може означати обмеження використання вхідних ресурсів на полі або частині поля, де ґрунт не здатний дати високу або, навіть, середню врожайність.

Косло порівняв це зі стягуванням рукавички з мізинця. Хай би скільки ви не тягнули, палець не стане довшим. Натомість рукавички мають відповідати розмірам руки.

Розвиток управлінських навичок

Террі Гріффін, економіст Департаменту економіки сільського господарства в Університеті штату Канзас, сказав, що більшість аграріїв не схильні нарощувати технології у своїх господарствах в теперішній час, коли ціни на їхню продукцію низькі.

“Закуповуватися обладнання буде менше,” – сказав він. “Тепер ми повинні зрозуміти, що ми дійсно робимо з даними, які генеруємо.”

Аграрії, які модернізували своє обладнання у часи хороших цін на фермерську продукцію 2012 і 2013 років, часто навіть не використовують свою високочутливу апаратуру. Він припустив, що деякі фермери не відкалібрували обладнання для моніторингу врожайності на своїх комбайнах або не завантажили дані з GPS-моніторів.

“Сконцентруйтесь на тих технологіях, які ви маєте у своєму господарстві, щоб приймати обґрунтовані рішення,”- зазначив він.

Гріффін також сказав, що точне землеробство може зробити агробізнес більш прибутковим, але воно не вирішить усіх сільськогосподарських проблем.

Він зауважив: “Фермери зараз переживають важкі часи через слабкі управлінські навички, а нові технології вимагають вищого рівня менеджменту”.

Джерело: www.jamestownsun.com