тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Відгук Володимира Бубнова, заступника директора з виробничих питань компанії «Агрокультура Мостиська»

ТзОВ «Агрокультура Мостиська» – входить до переліку найбільших аграрних компаній Львівщини. Її земельний фонд – близько 15000 га. Сьогодні підприємство успішно вирощує сою. Однак, цьому передувало кілька невдалих спроб. Соя не давала бажаного врожаю, а витрати на її виробництво були досить високими. У 2016 році «Агрокультура «Мостиська» вирішила востаннє спробувати засіяти сою на своїх полях, але зробити це – за сучасними науковими технологіями. Отриманий результат став переконливим аргументом на користь того, щоб продовжувати займатися вирощуванням даної культури.

бубнов в«Ми довго намагались налагодити виробництво сої на Західній Україні. Але всі старання не приносили бажаного результату, – розповідає Володимир Бубнов, заступник директора з виробничих питань компанії «Агрокультура Мостиська». Зрештою, ми вирішили дати сої «останній шанс»і він став виграшним! Одним з ключових та вирішальних факторів була комплексна агродіагностика полів, яку провела компанія «AgriLab». Наші фахівці часто бувають за кордоном, де переймають досвід місцевих аграріїв і бачать підходи до ведення землеробства в Європі та США. Такий же підхід в Україні запропонувала нам компанія «AgriLab».

Спершу фахівці компанії здійснили відбір зразків ґрунту з GPS-прив’язкою на 1000 га поля, на яких планувалось вирощувати сою. Проаналізувавши їх у лабораторії «Ward» (США), з’ясували, що проблема – у рН ґрунту. Оптимальне значення рН кислотності ґрунту для сої – 6,2-8. Кислі, надто засолені чи заболочені ґрунти для цієї культури не підходять.

За результатами аналізу було розроблено агрохімічні картограми інтерполяції елементів живлення по полю. З отриманих даних стало зрозуміло, які поля є  більш придатними для вирощування сої. Також «Агрокультура Мостиська» отримала рекомендації щодо правильної формули складних добрив.

«Раніше на удобрення сої ми витрачали близько 98 €/га. При цьому використовували складні добрива європейського виробника. Після агродіагностики стало очевидно, що нам треба відкоригувати співвідношення основних елементів живлення за результатами аналізу та рекомендацій. Таким чином нам вдалось заощадити 14€/га, - зауважив Володимир Бубнов. Ми отримали оптимальну формулу складних добрив саме для кожного нашого поля, що дозволило суттєво зекономити ресурси. Рентабельність виробництва зросла приблизно на 3%, але важливішим фактором є те, що після комплексної агродіагностики ми виключили з посіву поля з низьким рівнем рН, що в свою чергу також позитивно вплинуло на загальний результат. Зрештою, врожай, який ми одержали по закінченню проекту, нас приємно здивував. Тож тепер ми і надалі будемо вирощувати сою на наших полях».