тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Прогнози для точного землеробства на 2017 рік

Технології точного землеробства можуть спричинити «бум» у сільському господарстві 2017 року. В авангарді уваги аграріїв – безпілотні літальні апарати та програмне забезпечення для різних додатків. Такий висновок зробив Ерік Сфілігодж, редактор американського журналу «CropLife», проаналізувавши тематику сільськогосподарських виставок та конференцій 2016 року.

прогнози точного землеробстваЩе один новий рік настав! Впевнено можна сказати, що далеко не всі представники світу агробізнесу з цілої низки причин задоволені здобутками 2016 року. Але треба дивитися в майбутнє, а не озиратися на минуле!

Чого ми можемо очікувати від 2017 року? Зазвичай, оглядачі ринку отримують уявлення про те, що відбуватиметься у майбутньому році, з багатьох виставок і зустрічей, які проходять восени. Думки експертів майже порівну розділилися у трьох різних напрямках: 1) 2017 буде трохи кращим, ніж 2016; 2) 2017 буде дещо гіршим у порівнянні з 2016; 3) 2017 буде ідентичний до 2016 р. Іншими словами, доля ринку в новому році залишається незрозумілою.

Але є одна сфера сільськогосподарського ринку, що, схоже, може «вибухнути» у 2017 році. Це точне землеробство. Навіть попри те, що деякі заходи не були повномасштабними виставками з великою кількістю «заліза» на підлозі, технології точного землеробства все ж були присутні у великій кількості. Під час багатьох подій увага акцентувалась на програмному забезпеченні для сільськогосподарських додатків. В інших випадках, популярністю користувалися безпілотні літальні апарати (БПЛА). Наприклад, на щорічних зборах Асоціації сільськогосподарських рітейлерів у Орландо, штат Флорида, в кінці листопада на виставкових стендах було продемонстровано не менше, ніж 6 моделей БПЛА, в тому числі від AgEagle, Raven Industries і PrecisionHawk. За словами деяких учасників заходу, інтерес до БПЛА значно зріс, оскільки Федеральне управління цивільної авіації у вересні офіційно затвердило правила їх експлуатації.

Високий рівень зацікавленості у БПЛА підтверджують і власні дослідження журналу CropLife. Під час опитування провідних компаній країни, більше ніж половина з них заявили, що вже використовують  БПЛА або планують їх застосовувати найближчим часом у 2017 році. Крім того, 60% респондентів зазначили, що їх доходи від технологій точного землеробства у 2016 році покращилися від 1% до 5%.

Як сказав журналіст Пол Шрімпф, від безпілотних літальних апаратів і роботів – до датчиків і Big Data: технології точного землеробства продовжують зростати у геометричній прогресії.

Джерело: www.precisionag.com