тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Pesticidov.net: Для ефективного використання інвестицій і ресурсів

В 2017 році компанія AgriLab випустить на український ринок новий продукт – калібрування лазерної технології для аналізу різних властивостей ґрунту. Як розповів директор компанії AgriLab Ярослав Бойко, в процесі калібрування бере участь понад 100 ґрунтових відмін з різних регіонів України.

лазерні технології агрілаб«Якщо говорити про географію використання наших вже існуючих послуг, то ми працюємо з 130 компаніями, в обробітку яких від 1 тисячі до декількох сотень тисяч гектарів, – зазначає Ярослав Бойко. – Найбільш поширена серед аграріїв послуга – аналіз ґрунтів, який ми вже провели на понад 400 тис. гектарів».

Серед основних послуг, які пропонує AgriLab, – комплексна діагностика, куди входить якісний аналіз ґрунту, встановлення потенціалу поля, розробка картограм і рекомендації по вирощуванню і догляду культур. «Ця послуга є унікальною і не має аналогів в Україні, – зазначає Ярослав Бойко. – Комплексний продукт складається з кількох етапів: якісний відбір ґрунтових зразків, де використовуємо власні, адаптовані під наші реалії пробовідбірники, які дозволяють оперативно і якісно відбирати ґрунтові зразки. Все це відбувається в онлайн режимі на порталі компанії, кожен зразок прив’язується до координат і йому присвоюється унікальна штрихкодова система. Аналіз ґрунтів проводимо в США. Після чого робимо картографування, яке дозволяє не лише побачити, як розподіляється рівень забезпечення елементів живлення по полю, але й вказує, де є проблемні ділянки. Ці показники допомагають уникнути втрат врожаю. Практично наша компанія пропонує аграріям готове рішення, інструмент, який дозволяє управляти врожаєм».

Говорячи про фактори неефективного використання сільгоспвиробниками інвестицій і ресурсів, Ярослав Бойко називає впровадження технологій без аналізу ґрунту та незбалансоване використання ресурсів. «Часто аграрії витрачають кошти на дорогу техніку, якісні гібриди і ЗЗР, але нехтують системою добрив, – пояснює він. – Коли стоїть питання оптимізувати за рахунок скорочення витрат на якусь технологію, то першою страждає саме система підживлення. За таких умов неефективними стають й інші елементи».

Агропортал “Pesticidov.net