тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Роботи для економії води – новий рівень розвитку точного землеробства

Дослідники  Каліфорнійського університету отримали грант в $ 1 млн від Міністерства сільського господарства США (USDA) на удосконалення роботизованої технології, яка може змінити загальноприйнятий спосіб вирощування сільськогосподарських культур, економлячи при цьому мільйони галонів води щороку. Ця технологія може вивести точне землеробство на новий рівень розвитку.

Мова йде про трирічний проект роботизованого точного зрошення і діагностики (RAPID), яким керують Стефано Карпін, професор Каліфорнійського університету, Кен Голдберг, професор, директор Ініціативи людей і роботів у Центрі інформаційних технологій досліджень в інтересах суспільства (CITRIS) та Інституту Банатао, а також  Ставрос Воугіюкас, доцент із біології та інженерії  Університету Каліфорнії у Дейвосі.

За оцінками деяких досліджень, для сільського господарства використовується 85% світового запасу прісної води, але наявні методи вирощування культур можна вдосконалити. Дослідники хочуть довести, що за допомогою робототехніки та технології  точного зрошення, можна зберегти значні обсяги води.

«Все починається від пошуку шляхів вирішення проблеми засухи», – сказав Карпін з інженерної школи.  «Все, що ми можемо зробити, щоб зберегти воду, є і буде дуже важливим».

Початок – з виноградної лози

Науковці, після розмови про проблеми врожаю з виробниками винограду з долини Напа та Центральної Долини,планують почати із зрошення виноградної лози.

Система RAPID включає в себе невеликі  пластикові крапельниці – які коштують близько 25 центів кожна – прикріплені до окремих зрошувальних ліній і точно контрольованих портативних пристроїв, що експлуатуються агрономами, або ж встановлені на мобільних роботах. Пристрої подають сигнали крапельницям для регулювання кількості води, що отримує кожна лоза.

Зі слів Воугіюкаса, за допомогою портативних пристроїв, дослідники будуть поливати кожну виноградну лозу індивідуально, переконуючись, що цієї кількості води достатньо, аби зберегти здоров’я лози і досягнути кращого виходу врожаю. Як сказав професор Голдберг, робототехнічна система коштує набагато дешевше, аніж більш розповсюджена модернізація традиційних іригаційних систем.

%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bf%d1%96%d0%bd_%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b8_%d0%b0%d0%b3%d1%80%d1%96%d0%bb%d0%b0%d0%b1

Фото Університету Каліфорнії в Мерседі. Професор Карпін та один з його роботів

«Ми хочемо почати з винограду, оскільки кінцевий продукт дуже залежить від точних налаштувань», сказав Карпін. «Ми вирощували виноград протягом тисяч років, і ми дуже добре навчилися цьому, але вирощування винограду є складним мистецтвом і наукою. «Для певних сортів винограду не потрібно занадто багато води. Необхідно знайти правильне співвідношення, щоб отримати урожай високої якості та не знищити виноградну лозу».

Грант USDA – перший для Карпіна і Голдберга – буде підтримувати вчених і їхніх студентів протягом наступних трьох років у оптимізації проекту RAPID. Цей проект є частиною Національної робототехнічної ініціативи Національного наукового фонду, першою робототехнічною програмою країни, до роботи над якою залучені три з чотирьох кампусів Університету Каліфорнії.

Аграрії вже використовують технології, такі як інфрачервоне зондування та безпілотні літальні апарати, для моніторингу полів з неба, щоб зосередитися на окремих рослинах, які отримують занадто багато або занадто мало води.

«Щоб замкнути коло, слід вирішити ще одну проблему – як відрегулювати полив на основі даних надземних зображень», сказав Голдберг. «Ця робототехнічна система є наступним поколінням точного землеробства».

Як сказав Карпін, роботи повинні бути надійними і міцними, а Центральна долина є хорошим полігоном – в умовах літньої спеки та пилу, це може бути негостинним місцем для чутливого обладнання. Випробування покажуть, чи може робототехніка працювати в різних середовищах так само добре, як у лабораторних умовах.

«Кампуси Університету домагаються спільного патенту на цю технологію, так що  вона має комерційні перспективи», – сказав Голдберг. Потенціал для використання в будь-якому сільськогосподарському застосуванні робить її чудовою ілюстрацією Ініціативи людей і роботів і самого проекту CITRIS.

«Це і є сенсом того, для чого було засновано CITRIS», сказав він. «Ми хочемо розробити технологію, яка відповідає інтересам людства, економіки і навколишнього середовища».

Джерело:www.universityofcalifornia.edu