тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Великі виробники кукурудзи – найбільш технічно “підковані”

%d0%b2%d0%b8%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%ba%d1%83%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%83%d0%b4%d0%b7%d0%b8-%d0%b0%d0%b3%d1%80%d1%96%d0%bb%d0%b0%d0%b1Виробники кукурудзи США довели, що вони досить здібні учні. Аграрії, які вирощують зерно на полях більше тисячі гектарів, освоюють і впроваджують методи точного землеробства вдвічі швидше, аніж  інші виробники по країні в цілому, – про це повідомили у Департаменті сільськогосподарських досліджень США. Їхня розсудливість приносить плоди, адже, за оцінками організації, новітні технології допомагають збільшити прибутки.

Трирічний спад цін на зерно “підточив” доходи  сільськогосподарських підприємств, спонукаючи фермерів до впровадження методів точного землеробства для підвищення ефективності виробництва. Компанії, в тому числі Deere & Co. вступають у гонитву, створюючи новітні продукти для цього ринку, який, за оцінками інвестиційного банку  Goldman Sachs Group Inc, до 2059 року може вартувати $ 240 млрд. Технології охоплюють все, починаючи від GPS-керування тракторами, що знижує втомлюваність і вплив людського фактора, до аналізу даних для прийняття правильних виробничих рішень.

“Технології точного сільського господарства вимагають значних капітальних інвестицій і часу, але натомість пропонують економію витрат і вищу врожайність за рахунок більш точного управління вхідними ресурсами,” написав у своїй доповіді Девід Шиммельфенніг, економіст Міністерства сільського господарства США.

GPS та картографія

За оцінками Міністерства сільського господарства США, близько 80 відсотків великих аграрних виробників країни використовують GPS пристрої для управління тракторами, а від 70 до 80 відсотків застосовують картографування для визначення найбільш продуктивних ділянок поля. У межах від 30 до 40 відсотків виробників використовують технології змінних норм внесення, які дозволяють їм розуміти де, коли та скільки застосовувати добрив, насіння або засобів захисту рослин.

Загалом, виробники кукурудзи, які використовують GPS картографування, відмічають зростання операційного прибутку на 3% та збільшення чистого доходу – на 2%, говорять у Міністерстві.

У звіті зазначається, що навіть з урахуванням приросту прибутку, вплив на витрати щодо оплати праці коливається. Малі господарства  побачили, що їхні витрати, після впровадження інноваційних технологій, впали, але разом з тим повільно зростають інші видатки, пов’язані з винаймом фахівців, які допомагають реалізувати сучасні методи землеробства.

Закупівля високоточного обладнання має ступені фінансового ризику відмінні до тих, з якими фермери стикалися в минулому. У той час, як трактор може утримувати цінність при перепродажі,  деякі технології можуть бути індивідуалізованими, обмежуючи цим потенціал перепродажу та ефективність вторинного ринку обладнання.

 Джерело: www.bloomberg.com