тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Прогнози для точного землеробства: 4 виклики та можливості 2017 року

Які перспективи відкриються у сфері точного землеробства в 2017 році? Які перешкоди доведеться подолати? Відповіді на ці запитання – у матеріалі Matthew J. Grassi, редактора журналів CropLife та PrecisionAg.

Можливості та виклики. Це Інь і Янь ділового світу.

Можна з легкістю стверджувати, що будь-яка складна ситуація, що непередбачувано виникає на полі, є можливістю для підготовленого і перевіреного консультанта виділитися з-поміж інших.

Мій герой гонзо-журналістики, покійний Хантер С.Томпсон, колись сказав: «шанс дається підготовленим». Для того, щоб досягти успіху в 2017 році, компанії, які надають послуги в сфері точного землеробства, повинні бути готові і до хорошого, і до поганого. Можливості відкриваються перед аграріями у нових і захопливих технологіях, але на противагу цьому – реальність, у якій все це не так легко, бо інакше б всі це робили.

У цьому контексті, я представлю вам кілька перспективних можливостей і відповідних викликів, з якими постачальникам послуг точного землеробства доведеться зіткнутися протягом наступних 12 місяців.

Можливість: Змінна норма внесення

Я не зміг би сказати краще, аніж один рітейлер з Північно-Східної Айови, який надає послуги в сфері точного землеробства. На засіданні комітету інженерів у 2016 році в Чикаго, учасникам якого забезпечується анонімність задля заохочення відкритості, він виголосив, що їхні клієнти вбачають найбільшу цінність у системі змінної норми внесення добрив, як від послуги, з якої вони «відчувають найбільшу віддачу». Ми можемо говорити про слабкі місця технології змінної норми внесення хоч увесь день, але очевидний її величезний потенціал для компаній, які надають послуги точного землеробства, щоб з її допомогою довести свою фаховість і високий рівень обслуговування, не кажучи вже про те, щоб допомогти виробникам заощадити ресурси, пропонуючи технології змінних норм внесення.

 Виклик: Стандартизовані дані по Multi-Color Fleets/Operations

Технології змінних норм внесення ще не досягли межі можливостей, оскільки пакети інформації, необхідної для точного внесення ресурсів на неоднорідних територіях, часто бувають  у різних файлах несумісних форматів. Або ж вони генеруються у різних, іноді конкурентних системах, які не обмінюються даними так просто, як того б хотіли виробники і консультанти. Окрім того, ці дані можуть бути громіздкими та заплутаними для вирішення раптових неполадок у полі. Здається, Ден Фріберг, президент Premier Crop Systems, сказав, що «сьогодні близько 80% свого часу я «вожуся» з даними та лише 20% я витрачаю, щоб зробити те, за що мені платять». Ось що ми маємо змінити, і  до того ж – зробити це швидко, допоки аграрії середнього рівня не «видихнулись» і не повернулися до фіксованої норми внесення ресурсів.

Можливість: Святий Грааль збору даних: пасивний збір

Іноді виробники опираються на велику кількість програм для управління усіма виробничими процесами на полі. Разом з тим, для аграріїв, які часто мають справу з багатьма полями з розлогою географією, винахід програми типу Turbo Tax, що автоматично заповнює такі пункти як межі, назва поля, сировина, норми та строки її застосування та ін., був би великою допомогою для технологічних інтеграторів, які втомилися від введення або видалення даних, які дублюються.

Виклик: Швидкість та пропускна здатність Інтернету в сільській місцевості все ще потребує покращення

Відчуття таке, ніби ми штовхаємо мертвого коня. Для того, щоб цифрове сільське господарство дійсно стало «мейнстрімом», нам потрібні більша швидкість мережі та більше хмарних обчислювальних потужностей (для постійної передачі даних потрібні сильні, швидкі та надійні Інтернет-сигнали) у віддалених регіонах інтенсивного сільськогосподарського обробітку. Можливо, адміністрація новообраного Президента Трампа зможе #ЗробитиСільськийВисокошвидкіснийЗвязокВеликим?

Можливість: Uber для точного землеробства

Бізнес-модель Uber копіюють різні галузі промисловості, в тому числі один із найгарячіших сегментів венчурних інвестицій, який належить до харчової промисловості, а саме сфери доставки їжі (наприклад, Uber EATS! та, щоб назвати пару прикладів, –  Seamless). Дехто вже намагається трансформувати процеси та виробничі практики у фермерстві за допомогою  підвищення ефективності всюдисущих смарт-технологій. Мені здається, що ІВМ трохи наблизився до цього зі своїм додатком Fertilyze, який агрегує гіперлокальні дані про погоду від прогнозів допоміжного додатка The Weather Co.’s і узагальнює їх з когнітивними обчислювальними можливостями IBM Watson , щоб надати рекомендації для внесення добрив.

Виклик: Невиправдані інвестиції в агротехнології

У нашій жовтневій конференції в одній із найбільш повчальних панельних дискусій приймали участь представники провідних інвестиційних компаній. Роб Тріс, засновник компанії The Mixing Bowl and Better Food Ventures, висловив занепокоєння, що нинішні очікування підприємців від вкладених інвестицій не виправдовуються і це змушує його завдатися питанням: «Чи не буде у нас відтоку фінансування Силіконової Долини у сфері аграрних технологій?». Тріс також передбачає  загальне зростання консолідації аграрних компаній у 2017 році. «Ми мали багато інвестиційних коштів, але я не думаю, що ми мали дохід для того, щоб зберегти ці компанії «на плаву», тож ви повинні очікувати консолідації у сфері аграрних технологій».

Можливість: Інтернет речей

Я повинен визнати, що кілька років тому, коли «Інтернет речей» обговорювався у колах фахівців з точного землеробства, я трохи скептично ставився до цієї концепції. Можливо, нова назва для взаємопов’язаних датчиків екосистем може прояснити її, адже назва «Інтернет речей» звучить, ну, трохи, невідповідно. Концепція, до речі, цікава: використання все дешевших і дешевших сенсорних технологій з WiFi-підключенням під час всіх виробничих операцій – від датчиків, які регулюють поглинання поживних речовин або інших характеристик рослин, що впливають на врожайність, до моніторингу лінії поля, що враховує витрати поживних речовин та передбачає родючість – та поява більшої кількості Інтернет технологій (в тому числі майбутніх додатків, про які ми, ймовірно, поки навіть не здогадуємось) триматиме виробників і їх довірених консультантів «на зв’язку» з землею, рослинами і обладнанням, а також більше, аніж будь-коли, інформуватиме про те, що відбувається на полі і як реагувати відповідним чином.

Виклик: Велика Big Data

У даний час на ринку існує певна невизначеність щодо того, які масиви даних важливіші для прийняття управлінських рішень. Наприклад, програма родючості, яка ґрунтується виключно на даних вирощування останніх п’яти років, насправді може потребувати деталізації, оскільки тут можуть бути приховані деякі змінні (екстремальні погодні умови), що впливають на вихід врожаю та не враховуються комбайнами. Але тоді який інший шар або шари даних потрібні? Щотижневі аерофотографування протягом всього вегетаційного періоду? За необхідністю – дані норм винесення поживних речовин за останніх 5 років, для того щоб побачити який стан ґрунту зараз? Коли ми далі й далі просуватимемось у величезну екосистему «Інтернет речей», що складається з сотень датчиків для збору даних по господарству, 24 години 7 днів на тиждень, ми відчуватимемо потребу в підказках щодо того, які дані є корисними для прийняття управлінських рішень, а на які дані можна «закрити очі». Ми не можемо зберігати, управляти, інтерпретувати та розуміти кожну одиницю даних впродовж всього сезону, адже, за словами одного вченого, це просто створює занадто багато галасу.

 Джерело: www.precisionag.com