тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Петро Киверига, директор з аналітики, експерт

174c0e8Сучасне сільське господарство поєднує в собі цілий ряд нових технологій та інноваційних систем, розроблених спеціально для сільського господарства, таких як моніторинг врожайності, та адаптованих, раніше створених інструментів інших галузей, таких як супутникові зображення і різні системи дистанційного зондування. Точне землеробство в значній мірі ґрунтується на зборі, обчисленні та аналізі даних, які дають можливість приймати обґрунтовані агрономічні рішення.

Точне землеробство потребує не тільки інвестицій у технології, але й безперервного розвитку та вдосконалення нових рекомендаційних систем, які іноді можуть вимагати зміни світогляду. Однією з важливих і часто знехтуваних цінностей точного землеробства є те, що воно дозволяє фермерам і агрономам експериментувати на їхніх полях. Ідея безперервного вдосконалення дуже природня для фермерів, якщо обернутися до витоків сільського господарства. Адже фермери в минулому відбирали кращі сорти або дізнавалися, що земельні ділянки можуть мати різні властивості грунту і різну продуктивність.

За допомогою інструментів точного землеробства, фермер або агроном може сформувати свою власну агрономічну або економічну гіпотезу, розробити експериментальний план або збір даних, проводити прості порівняння полів і робити свої власні висновки. Звичайно, це не завжди так просто. Багато питань потребують збору даних кількох років, з яких можна сформулювати висновок, адже тимчасові зміни в погоді часто можуть затьмарити будь-який ефект через просторову мінливість.

Останньою тенденцією точного сільського господарства є використання різних державних або приватних моделей та інструментів оцінки ризику, щоб допомогти розібратися в комплексних взаємозв’язках між ґрунтом, врожайністю та тимчасових змінах погоди. Так званий «системний підхід» до управління конкретними ділянками поля орієнтований на створення кращих, короткострокових (передсезонних, сезонних і післясезонних) корекцій, а також довгострокових (матеріально-технічних, економічних і екологічних) рішень.

Надійні та перевірені постачальники технологій мають для аграріїв вирішальне значення у впровадженні точного землеробства як в США, так і в Україні. Двосторонній зворотний зв’язок і спілкування між фермерами та постачальниками технології відіграє важливу роль в ухваленні кращих агрономічних рішень.

Я радий, що такі постачальники технологій і рішень точного землеробства, як AgriLab, гостро зацікавлені у випробуваннях нових ідей, впровадженні передових практик, накопичених на основі досвіду і тестувань, а також у сприянні українським аграріям стати світовими лідерами у виробництві сільськогосподарських культур на стійкій економічній основі.

Петро Киверига, експерт, директор з аналітики Асоціації виробників сої штату Айова