тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Тенденції точного землеробства у 2016 році

Ліза Хікокс, головний редактор CropLife Media Group, поспілкувалася з провідними фахівцями з точного землеробства та з’ясувала головні досягнення і тенденції цієї сфери у 2016 році. Економічна криза вплинула на темпи впровадження інновацій, але виробники розуміють їх перспективність та економічну ефективність. Найбільшою популярністю користуються технології змінних норм внесення добрив чи насіння, а також картографування та моніторингу врожайності. Визначальну роль протягом наступних 5 років у сфері точного землеробства будуть відігравати безпілотні літальні апарати(БПЛА). Проте наразі вони досить дорогі та складні в управлінні, тож поки-що аграрії частіше будуть звертатися до компаній, що надають послуги БПЛА, аніж купувати та самостійно їх використовувати.

Про підсумки 2016 року у сфері точного землеробства та прогнози експертів – читайте  у статті Лізи Хікокс для PrecisionAg.

%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%86%d1%96%d1%97-%d1%82%d0%be%d1%87%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%bb%d0%b5%d1%80%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0-%d0%b0%d0%b3%d1%80%d1%96

У 2016 році виробники обладнання приділили більшу частину свого часу питанням налаштувань апаратних засобів для керівництва, автоматичного пілотування і управління додатками. Завдяки бездротовому зв’язку, Інтернету, а також хмарним ресурсам виконання завдань точного землеробства стає швидшими і простішими. Збір і аналіз даних став більш удосконаленим і корисним, а корпорації почали пропонувати нові потужні ресурси для моніторингу змінних врожайності.

Разом з тим, низькі ціни на сільськогосподарську  продукцію «кинули тінь» на бюджети аграрних підприємств. Виробники і роздрібні торговці, безсумнівно, відчули це.

Економічні виклики

Економічна криза у 2016 році підштовхнула виробників переосмислити деякі підходи до обладнання та звичної практики ведення землеробства. Наприклад, Джеремі Вілсон, фахівець з технологій компанії Crop IMS повідомляє, що «не багато нового обладнання доходить до сільськогосподарських підприємств в даний час». Увага виробників зосереджена навколо питань рульового управління і застосування обладнання, GPS приймачів і дисплеїв. У минулому  Crop IMS пропонували клієнтам обмінювати старі трактори з доплатою на нові, які оснащені технологіями точного землеробства. Таким чином Вілсон продавав їм новий комплект обладнання для нового трактора.

технології точного землеробства агрілаб

Ряд експертів відзначили, що бізнес у сфері точних технологій зазнав значного удару за останніх пару років, але протягом 2016 року продажі почали зростати. Причина? Клієнти зрозуміли, що ці технології будуть приносити гроші і забезпечать окупність інвестицій (ROI). Відчуття таке, ніби ця перевага зараз  більш необхідна, аніж будь-коли, тому що кінець був близький.

Вілсон каже, що цей цикл спаду в продажах нового устаткування, мабуть, найгірший, що він бачив за 15 років у бізнесі, але він не втрачає оптимізму. Він підкреслює, що технологія і дані сьогодні є важливою частиною агробізнесу, які підвищують його ефективність. Ще Вілсон розповідає, що виробники говорять йому про те, що у них є список точних технологій, які вони хочуть впровадити, як тільки економіка «стане на ноги».

Сильні сторони

Сільгоспвиробники також віддали пріоритетність внесенню поживних речовин. Виробники пшениці Південної Дакоти (South Dakota Wheat Growers (SDWG)) побачили “абсолютний нуль скорочень” в закупівлі «точних» послуг протягом 2016 року, каже Брент Візенбургер, менеджер з точного землеробства. «Ми побачили, що наша програма регіонального менеджменту фактично охопила більшу кількість акрів з початку року до сьогоднішнього дня в умовах економічного спаду», повідомляє він. «Це говорить мені про те, що  виробники та наші співробітники насправді зрозуміли, чому ми робимо цей матеріал! Ми зараховували лише акри, які аграрії орендували лише рік, а це підтверджує, що вони бачать миттєву віддачу від інвестицій у точне землеробство».

У Sunrise Cooperative продажі обладнання були значними, а сітка відбору проб ґрунту зросла у порівнянні з попередніми трьома роками. Продажі технологій змінних норм внесення зростають з року в рік, а технологій змінних норм застосування вапна, фосфору і калію залишаються на тому ж місці.

Крейг Хоан, фахівець з data-менеджменту, переповідає нещодавній коментар від клієнта: «Я зробив відбір проб ґрунту методом накладання сітки та внесення вапна за технологією змінної норми протягом трьох циклів і побачив, що значення pH  підтримується на адекватному рівні з використанням меншої кількості вапна щороку. Я бачу величезну економію за рахунок витрат на вапно і знаю, що мої поля у чудовому стані через технологію змінних норм внесення та аналізу проб ґрунту».

«Зараз наші найбільші виграші – від аналізу достеменних даних по врожайності,»- говорить Бен Фленшбург з компанії BCA Ag Technologies. «Ми дивимося на ці дані щодо всіх сільськогосподарських дій, таких як внесення насіння, добрива та все інше, що підлягає картографуванню. Це допомагає нам зрозуміти, які ділянки найбільш успішні, а на яких ми можемо скоротити використання ресурсів. Ці програми мають великий вплив на витрати на один гектар та повернення інвестицій».

Картографування врожайності, яке є наріжним каменем точного землеробства, продовжило переманювати споживачів у 2016 році. Насправді, Шейн Роллінс, консультант з точного землеробства компанії Farm Service Inc., каже, що його команда наростила об’єми цієї послуги, – так само добре, як і калібрування систем для моніторингу врожайності – до рекордного рівня  в цьому році.  Також вищим був попит на встановлення GPS обладнання на системи моніторингу врожайності.

Джеремі Вілсон з Crop IMS наводить інший важливий момент у точному землеробстві в 2016 році: «Можна сказати відносно сіялок, що навіть у цих складних умовах ми продавали їх і вони користувалися попитом у аграріїв: чи то сівалки з можливістю відключенням рядків, управління тиском або сівалки з гідравлічним приводом».

За оцінками Вілсона, близько 50%-60% виробників, з якими співпрацювала його компанія у 2016 році, мають деякі з новітніх технологій посадки.

Клієнти компанії Ag Info Tech у 2016 році також сфокусувалися на технологіях висівання. Найбільшу прибутковість протягом року компанія отримала від: гідравлічного обладнання та оснащення для поштучного розмежування насіння (незалежно від того, що використовувалось – електричний привід або просто додавання вакууму в сівалку). Обидві ці технології можуть мати величезний економічний ефект для виробників, говорить Тім Норріс, генеральний директор компанії. Гідравлічні поліпшення притискної сили можуть збільшити врожайність кукурудзи до 0,560 тони на гектар, в той час як поштучне розмежування насінин може підвищити врожайність до 0,260 тон на гектар.

Безпілотні літальні апарати

Думки щодо безпілотних літальних апаратів протягом 2016 року змінювалися від одних крайнощів до інших. Загальним консенсусом стало те, що БПЛА займатимуть важливе місце у сільському господарстві – 40% опитаних експертів із точного землеробства погодились у тому, що безпілотні літальні апарати будуть відігравати визначальну роль у їхніх програмах протягом найближчих п’яти років. Проте, респонденти відзначили, що користувачі стикаються з низкою перешкод, серед яких вартість, правила управління цивільною авіацією, кваліфікованість персоналу і часові обмеження.

Експерти з точного землеробства вважають, що БПЛА відіграватимуть провідну роль протягом наступних 5 років

Експерти з точного землеробства вважають, що БПЛА відіграватимуть провідну роль протягом наступних 5 років

Аарон Грот, ГІС-менеджер компанії United Prairie, каже, що БПЛА коштують дорого, особливо обладнання промислового класу, яке має хорошу камеру з високою роздільною здатністю, здатну приймати геоприв’язані NDVI-зображення. І вони до сих пір потребують, щоб хтось виходив і витрачав час, облітаючи поля (навіть якщо у них є автопілот, хтось повинен бути там, щоб побудувати курс і замінити батарейки).

«Після того, як дані були зібрані, треба щоб хтось «зшив» всі ці зображення разом і опрацював їх. Лише після цього вони будуть мати якийсь зміст», – додає Грот. «До того часу, поки ви зробите все це, я не бачу, де БПЛА можуть заощадити час, гроші, або стати набагато простішою альтернативою тому, що у нас вже є. А якщо ви розіб’єте один? Річ насправді дуже дорога».

Грот побачив би більше цінності, якби БПЛА доставляли б іншу корисну інформацію, окрім NDVI-зображень – наприклад, вибираючи з поля амарант чи сідач коноплевий. Він зазначає: «оскільки квадрокоптери є досить доступними, кожен аграрій повинен мати один, щоб отримати простий, по-сезонний вид згори того, що відбувається на його полях. Ви можете багато-чого сказати з таких зображень».

Візенбургер з компанії SDWG не бачить великої потреби у флоті безпілотних літальних апаратів і фахівців для управління ними. Разом з тим, він визнає, що виробникам, час від часу, необхідні моментальні знімки, але він не впевнений, що одиниця обладнання може стати масштабним рішенням для великого роздрібного кооперативу.

З цим погоджується і Крейг Хоан із Sunrise Coop. Він каже, що безпілотні літальні апарати в руках виробників, які створюють фото або відео культур –  чудова, але не реалістична можливість через складність управління та проведення операцій. «Агроном не може обробляти розміри файлів, отриманих від БПЛА зображень, і своєчасно повернути їх в руки виробника», каже Хоан. «Без жодного успіху в минулому році ми перевірили БПЛА на 10 полях, вимірюючи простоту їх використання і перспективну вартість».

Джерело: www.precisionag.com