тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Точне землеробство: технології змінних норм

В AGCO кажуть, що їх нова система AgControl є простою, інтуїтивною, ISOBUS-сумісною і надзвичайно точною.

В AGCO кажуть, що їх нова система AgControl є простою, інтуїтивною, ISOBUS-сумісною і надзвичайно точною.

 Не дивно, що потреба в економнішому та ефективнішому використанні ресурсів є рушійною силою для зростання попиту на регулятори норм внесення протягом останнього часу. Використання потрібної кількості продукту у потрібному місці, може дійсно допомогти виробникам підвищити доходи. Джей Біді, маркетолог компанії Micro-Trak Systems, каже, що фінансова вигода для клієнтів може бути досить значною – до точки окупності нового обладнання за сезон, а не за роки.

Покупці хочуть отримувати більше від того обладнання, що в них вже є, підмітив Алекс Лундгрен, фахівець з продажів компанії Ag Leader. У зв’язку з цим, виробники пропонують контролери норм внесення з чудовим регулятором продукту і додатковими функціями, які будуть працювати з будь-якою маркою дисплею. Насправді, у загальному, каже Лундгрен, основна увага його компанії зосереджена на дооснащенні наявної техніки, що дозволяє довести її від зношеного стану до сучасного технологічного рівня точного землеробства.

Інші драйвери

У той час, як економіка може бути важливим фактором зростання попиту на технології точних норм, урядові постанови також відіграють певну роль у США. Різноманітні заходи в різних частинах країни – особливо навколо великих водойм – вимагають виробників бути більш обережними з застосуванням добрив, ніж будь-коли, зазначає Коді Лайт, менеджер зі стратегічного маркетингу AGCO.

Виробники також повинні переконатися, що вони мають належну документацію на виконану роботу. “Це різко стимулює ринковий попит на нові регулятори та управляючі машини, які не належать до традиційної  системи точного землеробства,” говорить він. Сучасні регулятори норм внесення допомагають створювати звіти, які можуть включати в себе розташування, виробничу інформацію, прикладні підсумки, польові ділянки, карти і межі полів.

Використання технологій змінних норм все більше впливає на ринок. “Багато що з цього обумовлено досягненнями в області відбору проб ґрунту, а також нових методів інтерпретації аналізу ґрунтів по зонах і регіонах, що збільшило впровадження технологій змінних норм,” говорить Уейд Стюарт, продакт-менеджер відділу сільського господарства компанії Trimble.

Компанія розробила універсальний протокол технології змінної норми Trimble – Trimble Universal Variable-Rate protocol (TUVR), тож тепер зовнішні виробники обладнання для реалізації технології змінної норми можуть використовувати цей додаток у своїх продуктах, щоб гарантувати, що їх пристрої повністю сумісні з системами управління Trimble. “Це один із способів, за яким ми працюємо з виробниками, щоб забезпечити управління секціями існуючих дисплеїв,” пояснює Стюарт. “Ми також постійно працюємо над модернізацією нашої системи ISOBUS (система, що забезпечує координацію між електронікою машини та допоміжним обладнанням), щоб адаптуватися до виробників, які приймають стандарт ISOBUS.”

Підвищена стійкість бур’янів по всій країні також означає, що правильно застосовувати продукти для забезпечення кращої хімічної ефективності більш критично важливо, аніж будь-коли, каже Алекс Лундгрен з Ag Leader. Наприклад, контроль розміру крапель має важливе значення для забезпечення належного покриття рослин, в той же час зводячи до мінімуму її зміщення. Одним із прикладів, який допомагає в цьому, є DirectCommand Ag Leader, що забезпечує моніторинг розміру крапель в режимі реального часу. Він заснований на системі поточного тиску з простим у використанні інтерфейсом і колірним кодуванням манометра. У користуванні клієнти стикаються зі складнішими хімічними комплексами, тому компанія Ag Leader розширила функціональність продукту Tank Mix, дозволяючи користувачам створювати суміші з різних компонентів і заданих норм.

Належний контроль норм буде відігравати ключову роль у нещодавно запущених гербіцидних системах. Для більшої ефективності управління нормами, можна додати такі можливості, як широтно-імпульсну  модуляцію (PWM). Система контролю широтно-імпульсної модуляції обприскувача дозволяє виробникам задати розмір краплі з кабіни, а потім витримувати цей розмір через діапазон або застосування норм і/або швидкості відносно поверхні, пояснює Тім Станкел, директор з маркетингових комунікацій TeeJet Technologies, виробника Dynajet Flex PWM. “Надзвичайно крупнозернисті, стійкі до знесення крапельки, матимуть ключове значення для успішного застосування дікамбу,” вважає він.

Raven також пропонує цю технологію. «Ми працюємо з EPA (Агенція із захисту довкілля), щоб спробувати отримати підтвердження широтно-імпульсної модуляції (PWM) на етикетках. Багато роботи проводиться не тільки нами, а й іншими членами цієї галузі,” говорить Тім Хейнс з Raven Applied Technology.

Пряме впорскування набуває все більшого інтересу і буде великою допомогою в реалізації нових систем, додає він. “Це може дозволити користувачам поміщати продукти типу дікамба в невеликому резервуарі, а потім вводити його в лінію. Вони могли б створити буферну зону – де не розпорошували б певного типу хімікати навколо краю поля – і потім почати обприскування в середині поля “.

Доповнення до ринку

Одним з останніх досягнень в сфері технології регулятора норм є здатність виявляти закупорку в системі. Ця можливість є однією з функцій нового модуля Raven Rate, який планується випустити цього місяця. Пристрій також включає в себе більшу кількість датчиків, більше управління секціями, більше точного контролю та ISOBUS- сумісності. Система була розроблена з нуля, говорить Хейнс. “Це нова платформа для нас, нове програмне забезпечення. Ми взяли багато з існуючих алгоритмів управління та підвищили  їх”. Також там простіший для користування інтерфейс.

Коді Лайт з  AGCO думає, що споживачі будуть задоволені новим продуктом AgControl. Окрім того, що він простий, інтуїтивний, ISOBUS-сумісний і повністю інтегрований в машини AGCO, він є надзвичайно точним, говорить Лайт. “Управління секціями і нормами дійсно покаже свої переваги після того, як обробка поля буде завершена, і ви побачите, скільки ви використали в порівнянні з тим, що ви повинні були використати”, описує він. “Коли ці цифри надзвичайно близькі, це дає користувачам відчуття того, що вони зробили роботу якнайкраще.”

Новий електронний блок управління Apollo для оприскувачів від Topcon

Новий електронний блок управління Apollo для оприскувачів від Topcon

В цьому році Topcon додав електронний блок управління Apollo ECU для обприскувачів до своєї лінійки регуляторів норм. Пристрій включає підтримку до чотирьох ліній з можливістю автоматичного перемикання між лініями “на льоту”. “Це дозволяє розширити діапазон нормування впливу внесення при збереженні бажаного розміру крапель розпилу,” говорить Натан Уоткінс, продакт-менеджер.

Пристрій також пропонує визначену користувачем систему хімічного змішування, що створює можливості для відстеження і звітування. Крім того, новий “майстер рецепту” обчислює хімічні пропорції для кожного резервуара, усуваючи необхідність ручних обчислень.

Apollo підтримує понад 100 секцій для підвищення точності автоматичного управління секціями (ASC), щоб краще відповідати потребам обприскувачів з широким захватом. Контролер може безпосередньо управляти дво- і трьохпровідними секційними клапанами, так само добре, як і збалансованими секційними клапанами. Таким чином система Topcon Apollo може задовольнити всі конфігурації обприскувача з тим же обладнанням, сказав Уоткінс.

Outback Guidance Max Virtual Terminal  від AgJunction

Outback Guidance Max Virtual Terminal від AgJunction

У 2016 році компанія AgJunction розширила можливості свого популярного продукту Outback Guidance Max Virtual Terminal. Тепер користувачі можуть контролювати п’ять роздільних каналів внесення через максимум 50 окремих секцій. (Контролер норм Outback AC110 як і раніше буде підтримуватися в якості одного з вхідних каналів).

Аграрії, які прагнуть знизити щільність ґрунту, або просто хочуть скоротити поїздки в поле, використовують переваги застосування декількох продуктів одночасно. З Outback Max Multi-Product вони мають продуманий користувальницький інтерфейс для управління і контролю багатьох додатків ISO, якими вони хочуть керувати”, говорить Майк Банністер, директор з управління продуктами AgJunction.

Контролери TeeJet Technologies здатні виконати більше завдань. Регулятор обприскувачів IC-18 ISOBUS тепер підтримує можливість внесення змінних норм як рідких, так і сухих добрив.

Система відключення секцій John Deere Section Control і багатофункціональний продукт GreenStar (GS) Rate Controller дозволяє користувачам комбінувати кілька операцій на один прохід. Універсальні контролери можуть бути використані в поєднанні або незалежно один від одного і, за необхідності, переустановлюватись на різні знаряддя.

Розвиток сегментів

Джейм Біді з компанії Micro-Trak в захваті від нового застосування системи управління норм інсектицидами. Нове формулювання Capture – під назвою Capture 3RIVE 3D – система, що здатна розподіляти і змішувати препарати в дуже малих кількостях. Потім препарат у вигляді піни збільшується в 50 разів у борозні, щоб дати тривимірну зону захисту.

«Наша система контролю дозує і змішує воду та інсектициди з двох невеликих резервуарів. Нема потреби змішувати або виміряти вручну. На одній закладці аграрій може обробити близько 200 га., значно покращуючи час посадки”, говорить Біді.

І поки контролери норм вже давно використовуються для внесення хімічних речовин і сухих добрив, то розвиток технології  «гострить лижі» на інші цілі, такі як висаджування і висівання.  Доказом досягнень тут є новий контролер IntelliAg ISO6 від DICKEY-john’s, лауреат премії AE50 у 2016 році, представлений Американським товариством сільськогосподарських і біологічних інженерів (ASABE).

IntelliAg ISO6 є шестиканальною, ISOBUS-сумісною системою для управління і моніторингу, яка дозволяє плантаторам і сівалкам застосовувати кілька матеріалів з одного модуля. Набір функцій ISO6 добре адаптується під вимоги замовника – для задоволення мінливих потреб точного землеробства.

Коді Лайт з компанії AGCO каже, що існує досить новий ринок для контролерів у сегменті внесення органічних добрив. “Традиційно, це внесення дійсно ніколи не знаходилось під контролем”, говорить він. “Оператор повинен вручну збільшувати або зменшувати швидкість трактора, щоб змінити норми внесення органічних добрив. Наявність системи, яка може автоматизувати цей процес, зробить життя операторів набагато легшим”.

 Джерело: www.croplife.com