тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Аграрний тиждень: інвестиції в агробізнес

На Київському міжнародному економічному форумі для аграрного бізнесу організували окрему дискусію. Зацікавленість агропромисловим сектором демонструють не лише інвестори, але і більшість гравців В2В ринку, які перепрофільовуються під потреби аграріїв і заходять зі своєю продукцією на цей ринок.

Глобальний попит на продукти харчування зростатиме, тому експерти прогнозують Українівисоку інвестиційнупривабливість протягом усього наступного десятиліття. Головними напрямками інвестицій єінфраструктурні, пов’язані з транспортуванням та зберіганням агропродукції. Важливість заходу і обговорюваної теми підтвердила і присутність на агропанелі засновника і голови правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» ЮріяКосюка. Зокрема, він заявив, що значна частка ВВП України несе величезні втрати через неперероблене зерно. Виходячи з цього, підприємець не рекомендує радіти збільшенням обсягів експорту аграрної сировини з країни, адже зі збільшенням кількості експортованої сировини втрачається все більше робочих місць.

Юрій Косюк зазначив, що Україна не втрачатиме інвестиційну привабливість через зростаючий попит на продукти. Найважливішимиж напрямами інвестицій в аграрний сектор мають стати ідеї, щопропонують способи переробки і зберігання продукції, а також інфраструктурні проекти з транспортування.

Крім того, учасники Київського міжнародного економічного форуму зауважили, що значний потенціал для суттєвого збільшення інвестиційної привабливості агросектору полягає у впровадженні інновацій, використанні інтенсивних технологій вирощування сільгоспкультур, роботизованих комплексів у тваринництві, розвитку точного землеробства.

«Сьогодні агробізнес почав розвиватися на новому технологічному рівні, – зауважив директор компанії AgriLab Ярослав Бойко.– З’являються нові бізнес-моделі, нові бачення. Це стосується не тільки великих, але й малих виробників. Компанії, які звертають увагу на інновації, не лише підвищують продуктивність в умовах дорогих ресурсів, а й збільшують свою ефективність загалом. Якщо говорити про найпопулярніші сьогодні технології, то це, перш за все, якісний аналіз грунту. Це той фундамент, який дозволяє використовувати відповідні агрономічні продукти, управляти вхідними (добрива, насіння) і природними (вологість ґрунтів, клімат) ресурсами. Професійне супроводження виробничих процесів, догляд за посівами, коригування технічних операцій з використанням таких сучасних інструментів,як портативні лабораторії, супутникове та сенсорне обладнання,дозволяють економити близько 30% вхідних ресурсів, а такі технології,як змінні норми внесення, заощаджують від 40% ресурсів. Дистанційна передача даних і контроль за технікою дають можливість контролювати використання матеріалів, уникнути крадіжок. Проте ще досить мало компаній впроваджують автоматизацію. Та головне – це навчання людей. Вони мають вміти користуватися сучасними інноваційними інструментами».

Характеризуючи вплив інноваційних інструментів на підвищення показника ЕВІТDA, директор компанії AgriLab зазначив: «Кожна технологія підсилює іншу. Тому їх треба розглядати в комплексі. Використання картографування, систем контролю внесення змінних норм добрив підвищує ЕВІТDA до $76 на гектар. Утім,треба враховувати індивідуальні особливості кожного поля. Скажімо, у лісостеповій зоні чи на Поліссі через складний рельєф місцевості ефект від застосування цих технологій помітніший, а отже і вплив на підвищення ЕВІТDA буде більшим. Разом із тим господарствам, розташованим у південній частині, варто звернути більше уваги на технології зуправління зволоженням».

Модернізація виробництвата інноваційні технології можуть стати рушійною силою економічного оновлення України. Вітчизняні виробники мають величезний потенціал, але щоб його розкрити, потрібно йти в ногу з часом. Поєднання автоматизованого виробництва та цифрових технологій, наукового підходу та технологічних досягнень – єдиний шлях до процвітання.

Аграрний тиждень №11 (314), листопад 2016