тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Agrinews: точне землеробство підвищує ефективність агровиробництва на 30%

Підвищення ефективності агротехнологій досягає 20-30% за рахунок отримання об’єктивної інформації про поле і виконання рекомендацій на основі агродіагностики. Таку думку висловив директор компанії AgriLab Ярослав Бойко під час Дня поля в ФГ «Світанок» (Сумська область).

На його погляд, якраз з агродіагностики необхідно починати планування технологій в рослинництві.

«Продукт від AgriLab включає GPS-відбір ґрунтових зразків, їх аналіз на комплекс показників властивостей грунту, інтерпретацію і встановлення потенціалу поля на основі кліматичних і грунтових показників. Далі йде установка планової врожайності і розробка під неї системи удобрення. З її допомогою вноситься необхідна кількість добрив, йде підбір оптимальних сортів і гібридів культур для умов конкретного поля », – розповів він.

Разом з тим, Ярослав Бойко зазначив, що через подорожчання вартості посівної, виробники все частіше економлять на мінеральних добривах.

«Без мінеральних добрив, їх правильного і збалансованого внесення досягти хороших результатів майже неможливо. Будь-які дії на полі, в тому числі і з добривами, повинні бути аргументовані, і виходити з чіткого розуміння індивідуальної специфіки поля », – додав він.

Підтвердив його слова засновник ФГ «Світанок» Микола Надточій, який в цьому році провів агродіагностику своїх полів.

«На певному етапі прийшло розуміння, що спочатку треба зрозуміти природу землі, а потім щось в неї вносити. В даному випадку агродіагностичний аналіз спрямований на точне землеробство, дозоване внесення добрив на кожен квадратний метр. Для чого перевертати землю, не знаючи його потреб? Це ж все витрати. В результаті ми можемо управляти собівартістю продукції. Так, завдяки аналізу нам вдалося скоротити обсяг добрив на 30% », – підкреслив аграрій.

 agrinews.com.ua