тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Ринок сільськогосподарських роботів і дронів до 2022 становитиме 10 мільярдів

Роботи і безпілотні літаки поступово трансформують різні аспекти сільського господарства. У дослідженні «Сільськогосподарські роботи і дрони 2016-2026: технології, ринки і гравці», проведеному IDTechEx, стверджується, що у 2016 році цей ринок вже сягає 3 млрд. доларів, а до 2022 зросте до 10 млрд.

    agr-robotsУ доповіді аналізується, як роботизовані технологічні розробки змінять сільськогосподарський бізнес, відкриваючи нові можливості для ультра-точного землеробства і вирішення ключових глобальних проблем. У ній наведено детальну дорожню карту того, як робототехніка буде входити в різні аспекти сільського господарства, як це переверне спосіб ведення фермерської діяльності і трансформує ланцюжок створення кінцевої вартості, яке майбутнє чекає агрохімічний бізнес і як змінитьcя підхід до проектування техніки.

У звіті надається прогноз розвитку ринку на 10 років  для декількох категорій сільськогосподарських роботів і безпілотних літальних апаратів. Ось деякі з основних моментів.

Автономні трактори. Управління трактором і системи автоматичного керування стають топ-темою,  завдяки вдосконаленню і зниженню витрат в галузі технології RTK GPS. Більш 300,000 тракторів із автоматичною системою керування буде продано у 2016 році. До 2026 їх кількість зросте до 660000 одиниць на рік. Разом з тим, вихід на великомасштабний ринок безпілотних автономних тракторів відкладається, але не через технічні недоліки, а через питання, пов’язані з регулюванням, собівартістю та недостатньою довірою фермерів.

Сrobotsільськогосподарські дрони. Безпілотні дистанційно керовані вертольоти використовувались на  рисових полях Японії ще на початку 1990х. Дрони надають докладні повітряні карти, що дозволяє фермерам, з огляду на отримані дані, приймати рішення щодо тих чи інших дій на конкретних ділянках поля. Їх розвиток скоро досягне свого піку, якщо низькі нормативні бар’єри і точне землеробство екосистем, зрештою, перетнуться. Тим часом безпілотні літальні апарати стануть широкодоступним товаром, який матиме важливе значення для збору даних і аналітики. Сільське господарство буде основним ринком для дронів, який досягне $ 485 млн у 2026 році.

Роботи для прополки. Роботи з можливістю бачення використовуються в органічному фермерстві протягом кількох років. Вони обробляють культури, ідентифікуючи бур’яни і виполюючи їх. Наступне покоління цих роботів ще на ранній стадії еволюції. У їхніх алгоритмах будуть використовуватись великі бази даних та складні обчислювальні техніки. Ринок роботів для прополки складе $ 380 млн  до 2026.

robotranch
Безпілотні автономні роботизовані культиватори і розвідники даних.
Роботи з підтримкою бачення і можливістю розвідування досягають все більшої навігаційної автономії. Ці малі, повільні, легкі роботи автономно пересуватимуться полем, аналізуючи рослини і за потреби здійснюючи певні дії, такі як виполювання. Вже зараз багато компаній розробляють і впроваджують різноманітні роботи-культиватори.

Проте більшість з них знаходяться ще на стадії прототипу і не готові до комерційних продажів.  Перші ж помітні продажі були спрямовані на невеликі овочеві багатокультурні ферми. Ринок безпілотних роботизованих культиваторів і розвідників даних зросте до $ 300 млн до 2026 року.

agricultural-robot-25-638Збір свіжих фруктів. Збирання свіжих фруктів великою мірою знаходиться поза межами досяжності машин чи роботів. Прогрес в цій області було ускладнено жорсткими технічними вимогами, відсутністю моделей САD і фрагментарним характером інвестиційного ринку. Ця ситуація, однак, починає змінюватися, хоча і повільно.

Обмежена кількість комбайнів для збирання свіжої полуниці вже комерційно випробувана, в той час як комбайни для яблук і цитрусових досягли стадії завершеного прототипу. Вони почнуть освоювати ринок з 2021 року та досягнуть $ 230 млн до 2026.

Джерело: www.precisionag.com