тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Високоточне землеробство

      Сучасні технології розроблення і практичне впровадження ефективних технологій в агровиробництво України продовжують дивувати. Сьогодні ми розповімо про унікальну послугу – діагностика азоту по вегетації культур з використанням портативної  лабораторії та безпілотної техніки. Як діагностика живлення рослин допомагає збільшити врожайність на полях і оптимізувати витрати на внесення азотних добрив, роздивимося на прикладі чернігівських аграріїв із «Іст Агро Сервіс».

Практичний розрахунок

      Начальник управління рослинництвом компанії «Іст Агро Сервіс», Олег Білан розповідає, що їх підприємство кожен рік проводить аналіз і підсумок ефективності впроваджених технологічних рішень в сільському господарстві. Протягом декількох останніх років, «Іст Агро Сервіс» активно співпрацює з компанією «Агрілаб» по впровадженню і реалізації окремих елементів точного землеробства. Дякуючи отриманій в минулому році високій економічній ефективності на масиві поля, де використовували комплексну агродіагностику, в 2016 році було прийнято рішення скористатися новою для підприємства послугою – діагностика азотного живлення по вегетації культур.

В результаті, було проаналізовано і відкориговано системи підпитки КАСом озимої пшениці на площі приблизно 1 тис. га і кукурудзи на площі 4 тис. га. Рекомендована норма підпитки азотом на гектар по озимій пшениці варіювалась від 20 до 65 д.р. на кг, в залежності від наявних елементів живлення грунту і стану рослин.

Діагностика азотного живлення рослин проводиться в декілька етапів :

1 етап – отримання карт розподілу вегетативної маси культур по полю (індекс NDVI).

Використовуємо дані зі супутників чи безпілотних літальних апаратів. Останні – більш надійні в плані оперативності отримання даних, особливо якщо є хмарність.

Запуск БПЛА для съемки NDVI индекса

2 етап – карта розподілу біомаси дозволяє  точно визначити однорідні ділянки по стану і розвитку рослин, розробити маршрути і провести оперативний відбір зразків грунту.

Отбор почвенных образцов с учетом индекса NDVI и его распределения по полю

3 етап – аналіз грунту і визначення окремих показників в залежності від культур : pH, мінеральный азот (NO3 + NH4), рухома сірка (S-SO4) и цинк (Zn).

4 етап – оцінка потенціалу рослин в однорідній зоні і використання алгоритму для розрахунку ефективної потреби азоту, сірки та ін.

 

Визуальная корреляция низкого по уровню NDVI и, соответственно, более слабого состояния всходов озимой пшеницы по полю

5 етап- розроблення рекомендацій і карт-задань для диференційного внесенння добрив.

Далі на господарство приїздить екіпаж зі спеціалістами БПЛА, мобільною лабораторією, сенсорним обладнанням для вимірювання водно-фізичних особливостей грунту і бурами для відбору зразків з прив’язкою до GPS. Процес оперативний і дозволяє протягом доби отримати результати і рекомендації по підпитці і очікуваній вигоді.

Схема формирования результатов по диагностике азотного питания во время вегетации культур

 

ПОВНИЙ ПАКЕТ ДАНИХ І РЕКОМЕНДАЦІЙ ДЛЯ ЗАМОВНИКА ВКЛЮЧАЄ В СЕБЕ  НАСТУПНУ ІНФОРМАЦІЮ :

-карта розподілу біомаси по полю з виділенням однорідних зон;

-протокол з результатами агрохімічного аналізу;

-рекомендації по проведенню підпитки -макро і мікроелементів, як по однорідним зонам, так  на полі в цілому;

-господарства, які мають техніку для диференційного внесення, отримують карту-завдання для диференційного внесення добрив.

Диреткор компанії «Агрілаб», Ярослав Бойко відзначив, що даний інструмент дозволяє ефективно керувати азотом, розподіляючи його в залежності від складу ґрунту. Також він допомагає забезпечити оптимальне співвідношення з сіркою, враховувати стан розвитку рослин по полю.

«Такі рішення являються інструментом управління поживним режимом, але вони працюють, коли в господарстві правильно виконані всі етапи технології вирощування і відсутні критичні фактори в ґрунті, наприклад, дефіцит калію, фосфору та ін.», – пояснив експерт.

Представник «Іст Агро Сервіс» Олег Білан уточнив, що за отриманими результатами і рекомендаціями, була змінена ідентична по підприємству система живлення по масиву полів на індивідуальне рішення для кожного поля, відповідно до результатів діагностики азатного живлення.

«По факту збору озимої пшениці, планова врожайність відповідно аналізу була вирахована з точністю до +-1-2 ц/га. Економічну ефективність в компанії вираховують, беручи до уваги оптимізацію системи живлення, виконаний і перевиконаний план врожайності озимої пшениці по ряду полів. З набагато меншими витратами на систему живлення – результат очевидний»,-    резюмував Олег Білан.

По матеріалам: latifundist.com