тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Точне землеробство в США

SelfSteerCombine_Embedded

Самокеровані комбайни, які потребують G.P.S. технологію, зробили польові операції більш точними.

   Вашингтон – виробничий напрям точного землеробства отримав стрімкий ріст в США, відповідно до статті « Янтарні Хвилі» 2 травня, в онлайн публікацій Служби Економічних Дослідів (СЕД) Департаменту Агрокультури США.
     Технології, які настали дозволяють фермерам більш уважно слідкувати за автоматизованими рішеннями сільськогосподарської продукції і економити кошти.
Чотири найбільш загальновживаних технологій точного землеробства – це картографування врожайності, картографування ґрунтів, автопілот/підрулювач і технології змінних норм внесення. (ТЗН)
     Перші три – найбільш поширені, тому що вони можуть бути використані незалежно один від одного, відповідно до дослідів СЕД. Карти врожайності створюються комбайнами виробників по конкретному місцезнаходженню даних врожайності, які надають інформацію щодо умов росту протягом попереднього року. В подальшому, дані можуть бути зібрані у відповідні карти.
      Технологія Супутникової Системи Навігації ( ТССН) надає інформацію по ґрунтовим умовам вирощування на фермах, які потім відтворюються у відповідних картограмах.
     Картографуванню піддають ряд параметрів: тип ґрунту, динаміку розподілу мікроелементів та основних елементів живлення (N; P; K), доповідають дослідники.
    Самокеровані комбайни та автопідрулювачі, які також потребують систему GPS технології, зробили польові операції більш точними. 

TractorGuidance_Embedded

Ці системи запобігають проходження агрегатів та іншими машинами по одній і тій самій поверхні та навпаки, запобігають утворення пропусків на полі.

      Технологія Змінних Норм (ТЗН) –це єдина із чотирьох технологій, яка часто потребує спільної взаємодії з іншими елементами точного землеробства.
     ТЗН дозволяє виробникам варіювати витрати на посівний матеріал, добрива, та ін, яка потребує використання картографічних даних для визначення норм.
     Фермери можуть програмувати земельні витрати, використовуючи чи врожайну, чи ґрунтову карти, щоб застосувати різні рівні витрат до різних ділянок в межах поля.
       Дослідники Служби Економічних Дослідів (СЕД) проаналізували фактори, які стосуються прийняття технологій і практик оцінювання збережень від використання технологій точного землеробства.
      В цих аналізах, дослідники взяли до уваги ефект культивованих акрів, рівень вищої освіти оператора, і вік оператора.
    За собівартість продукції, акр був виміряний як експлуатаційна вартість на насіння, пестициди, добрива, оплачувана і неоплачувана праця, витрати на техніку, паливо і ремонт, і таможні витрати. Вартість продукції не включає в себе капітальні інвестиції.
     Картографування врожайності використовується незалежно або із Технологією Змінних Норм, була визнана найбільш економічного вигідною із чотирьох серед кукурудзяних фермерів, говорять дослідники.
     Фермери сповістили, що заощадили приблизно 25 $ за акр (62$/га). Картографування врожайності надає інформацію про умови вирощування протягом року, яка відображає динаміку розподілу врожаю по всьому фермерському полю.
    Картографування врожайності надає корисну інформацію, взявши до уваги, ефективність врожайності по всьому фермерському полю за останній час досліджень, з економією від технологій, по оцінкам, майже вдвічі – $13 збережень за акр(32$/га), повідомляється із використанням G.P.S. ґрунтових картограм.
     Так як ґрунтове картографування використовує індивідуальне місце для отримання інформації по карті ґрунту, кожна ділянка прикріплена до гео-розташування та відповідного результату властивостей ґрунту.
     Дослідники виявили подібний ефект, коли ТЗН використовувалась з картографуванням ґрунту.
    ТЗН з картографуванням врожайності має практично ідентичну економічну ефективність за акр, ніж ТЗН з картографуванням ґрунту ($22 порівняно з $21 за акр), доповідають дослідники.
     Обладнання та програмне забезпечення системи керування з використанням G.P.S, яке розташоване на тракторі та інших агрегатах, дозволяє зберегти більше коштів порівняно з ґрунтовими картами з GPS прив’язкою ($15 за акр)(37,5 $/га).
    Системи зберігають паливо і уповільнюють процес псування машин, але економічну ефективність важко підрахувати, так як і важко вирахувати економічні показники від втоми працівника і результату стресових факторів.

За матеріалами: foodbusinessnews.net