тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Мультигібридний посів сої та кукурудзи

       «Компанія АгріЛаб – команда експертів з міжнародним досвідом використання передових технологій і ведення ефективного агробізнесу. Основний напрям діяльності компанії являється консалтинг в агробізнесі. Під час своєї діяльності АгріЛаб на виставках, конференціях, днях полів, міжнародних та всеукраїнських заходах – демонструє ефективність використання елементів точного землеробства. Напрям діяльності: аналіз ґрунту, супутникові зйомки, надання рекомендацій щодо оптимізації елементів та систем живлення культур, супровід експерта в ході надання та виконання рекомендацій замовником, модернізація техніки (автопілот, паралельне водіння, диференційований та мультигібридні посів та внесення добрив, RTK-старції з точністю до 3 см), аналіз та побудова карт для диференційованих елементів точного землеробства та інші. Наступний матеріал демонструє напрям діяльності компанії АгріЛаб, та питання які потребують вивчення та використання сучасним фермерськими господарствами України».

multi-hybrid-planter-study-f1

Рис.1. Joe Luck (зліва) і Rachel Stevens перевіряють розміщення насіння висіяне мультигібридною сівалкою в рамках спільного дослідного проекту UNL.

   Оголошення про нові сільськогосподарські технології відбуваються все частіше з кожним вегетаційним періодом. Для більшості виробників, найбільше питання серед цих систем «Як інвестиція або кошти витрачені на оновлення окупляться в подальшому».

      Учасники мультидисциплінарних UNL Precision Ag досліджень і команда поширення інформації працюють з місцевими і регіональними галузевими групами і, найголовніше, співпрацює з фермерами, щодо того, як одна нова технологія – мультигібридна сівалка – принесе додатковий прибуток в майбутньому.

     Мультигібридні сівалки зазвичай можуть висіяти до двох різновидів зерна, які розміщенні в окремих резервуарах сівалки. Проте, потенціал таких систем, виходить далеко за рамки простої посадки 2х гібридів; питання можливості керувати двома різними обробками насіння часто забувають. Ці системи можуть розглядатися як мульти-продукт або мульти-платформа з різним по підготовці насінні.

     stevens_kinzeЗа підтримки з боку штату Небраска, Rachel Stevens, аспірант в галузі управління механізованих систем, був прийнятий відповідальним, щоб проводити і керувати рішеннями по висіву необхідного за властивостями насіння, та вивчення питання стресу рослин спричиненого за різним забезпечення вологи та синдромом «раптової смерті сої».

     Цей проект дозволить дослідникам дізнатися суть та перспективу використання технології фермерам:

-  Як визначити різні за потенціалом зони?

-  Які просторові дані і за скільки років ці дані Вам необхідні?

-  Як Ви оцінює ефективність управління рішень на відмінних зонах і як можна таку ефективність покращити?

      Такого роду дослідження здатні покращити сприйняття і розуміння фермерів ефективності використання новітніх технологій та рішень.

     Проект проводиться у співпраці з місцевими виробниками і отримав широку підтримку з боку виробників сільськогосподарської продукції штату Небраски. Проектом займаються Kinze Manufacturing, DuPont Pioneer, і Bayer Crop Science. З UNL приймають участь в проекті Richard Ferguson (агроном), Loren Giesler (фітопатолог) і Santosh Pitla (біотехнолог) та додаткові учасники Keith Glewen, Nathan Mueller, and Laura Thompson беруть участь в рамках проекту.

     Попри дощову погоду, 5 полів кукурудзи і 2 поля сої було вже висіяні (31.05), додатково 1 поле сої ще планують висіяти за мультигібридною технологією. Зони включають посушливі і зрошувані системи вирощування сільськогосподарських культур. Зважаючи на те, що технологію потрібно тестувати і вивчати більш одного року, попередні дані з цього року допоможуть розкрити потенціал для майбутніх досліджень та ідей.

За матеріалами: precisionfarmingdealer.com