тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Точне землеробство – лабіринт з кукурудзи

Університет штату Джорджія навчає точному землеробству за допомогою лабіринтів на кукурудзяних полях

Mark-Richt-corn-maze-W-286x300

Рисунок 1. Клас точного землеробства Велідіса допоміг створити лабіринт з використанням технології GPS. (Фото люб’язно надано Університетом штату Джорджія)

      В Університеті точного землеробства Джорджії студенти використали GPS для створення кукурудзяного лабіринту на честь футбольного тренера Марка Рітча.

       Джордж Велідіс, професор ґрунтознавства та сільськогосподарських  культур в Аграрному університеті Джорджії, дав своїм студентам, які вивчають точне землеробство, можливість випробувати технологію GPS власноруч, створивши  кукурудзяний лабіринт на сусідній фермі.

“Я викладаю точне землеробство в Тифтонському кампусі Аграрного університету Джорджії з 2003 року. Ми навчаємо GPS з самого першого дня, тому що GPS є важливою частиною точного землеробства. Все, що ми робимо у точному землеробстві має координати, тому ми можемо зібрати наші дані через GPS”, сказав Велідіс в інтерв’ю газеті. “Це великий досвід для студентів, щоб вийти і допомогти з кукурудзяним лабіринтом. Вони можуть займатися веселою діяльністю під час навчання, як використовувати GPS”.

     Покриваючи територію в 2.4 га, лабіринт є найбільшим з коли-небудь побудованих на фермах Ратленду, й отримав національне висвітлення на телебаченні.

      Студенти були вражені, наскільки легкою технологія GPS є для використання і як вигідно це може бути фермерам. “Я використовувала її, щоб повернутися після того, як ми вже встановили датчики вологості раніше в цьому сезоні, і я використала її, щоб знайти датчики набагато пізніше в цьому сезоні,” сказала Сідні Барвік, студентка Велідіса та студентка-працівник в області зрошення для  аграрного університету штату Джорджія.

     “Коли, наприклад, урожай кукурудзи становить вісім футів у висоту, ви не можете бачити через це поле, так що немає ніякого способу, щоб знайти датчики без GPS. Використання системи (GPS) відмінно підходить для таких речей, оскільки вона має точність близько 90 см” сказала вона.

Students-corn-maze-W

Рисунок 2. Студенти  класу точного землеробства Велідіса у Джорджії допомогли створити лабіринт на кукурудзяному полі на фермах Ратленду. (Фото люб’язно надано Університетом штату Джорджія)

За матеріалами:  gpsworld.com