тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Сергій Зотов, агроном-технолог

IMG_0542 - погоджено          Бурхливий розвиток агросектору в Україні у середині минулого десятиліття, спричинений податковими пільгами для сільськогосподарських виробників, дав можливість імпорту високопродуктивної якісної техніки та новим технологіям вирощування сільськогосподарських культур. Змінились техніка, сорти та гібриди, структура посівних площ, змінились підходи до технологій. Але подорожання ресурсів та зміна кліматичних умов змусили товаровиробників до заощадження.

         Заощадження ресурсів або ефективне їх використання? Ці питання турбують кожного виробника. На думку спадає вислів однієї мудрої людини – керівника та засновника одного з Агро холдингів-  « Не бійтесь великих витрат, бійтесь малих прибутків».

        Сьогодні всі розуміють, що без добрив отримати прибутковий врожай неможливо. Тому у всіх виробників є своя відпрацьована роками система удобрення, яка багатьох вже не влаштовує. Одним із затратних «ваговиків» у вирощувані культур є мінеральні добрива. Заощадження на добривах і полягає в ефективному їх використанні. Але треба розуміти, що система живлення це не панацея від усіх негараздів, а такий самий елемент технології як обробіток ґрунту  та інші елементи, які повинні працювати в синергізмі між собою.  Переймаючи досвід американських та європейських аграріїв, які є лідерами в технологіях вирощування сільськогосподарських  культур у тому числі і точного землеробства, нам потрібно зрозуміти, що правильне і своєчасне внесення мінеральних добрив та збалансоване живлення на кожному окремому полі - це перший крок до точного землеробства. Вдосконаленню немає меж! Зважуйтесь! У нас усе вийде. Хай щастить в нелегкому аграрному бізнесі.

Сергій Зотов, агроном-технолог, з багаторічним практичним досвідом роботи в компаніях «Райз-Максимко» та «Дружба-Нова».