тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Як підвищити врожайність та ефективно використовувати добрива

Джерело фото: agroportal.ua

Джерело фото: agroportal.ua

Точне землеробство перебуває у зоні особливої уваги сільгоспвиробників усього світу останні десь років 20. Як це буває у кожній справі, дана технологія вже «обжилася» і консерваторами, які переконують, що йдеться про дорогі непотрібні наукоподібні прилади, які викачують кошти з аграріїв, так і новаторами, які доводять зворотне: при правильному використанні технологія швидко окуповується завдяки економії матеріально-технічних ресурсів.

Переконувати когось у чомусь – справа невдячна. Хочу навести один приклад із США, а ви вже самі розставляйте все по своїх місцях.

Для початку кілька слів про статистику: понад 80% фермерів у США в тій чи іншій мірі застосовують технології точного землеробства. Тобто, вони різними методами оптимально керують рослинництвом на кожному квадратному метрі поля для отримання максимального прибутку при економії господарських і природних ресурсів. Серед них – невелика, але дуже передова фермерська компанія в Міннесоті FHR.

Джерело фото: agroportal.ua

Джерело фото: agroportal.ua

Її місія полягає у тому, щоб використовувати синергетичні відносини між людиною і землею, застосовувати технології, вносити насіння, добрива та інші продукти за найвищими стандартами у галузі. А через ці відносини за допомогою ґрунтознавства, агрохімії, мікробіології та фізіології рослин навчати і розвивати довгострокові партнерські відносини і успіх.
Родючість грунту – пріоритет FHR. Для досягнення високих врожаїв у компанії створюють правильний баланс поживних речовин у грунті, допомагаючи своїм клієнтам цілий рік збирати інформацію і, що важливо, аналізувати її. На цьому етапі дуже важливо забезпечити прибутковий, безпечний і чистий спосіб експлуатації грунту.

Сільгоспвиробник не може приносити землю в жертву. При належному плануванні прибуток зростатиме, а витрати на одиницю продукції знижуватимуться.

Фермерська компанія у Міннесоті FHR використовує технологію U-Trough. Найголовнішою машиною у цій технології є експериментальний посівний агрегат, створений фермерами. Мета – максимальна ефективність поживних речовин для кожної рослини. Цього досягають внесенням добрив, біологічних та інших добавок під час посіву у вигляді жолоба або літери U.

Джерело фото: agroportal.ua

Джерело фото: agroportal.ua

На одному боці рядка вони вносять однорідну суміш сухих добрив, з протилежного боку – ін’єкцію рідкого азоту, кальцію і сірки. У дно рядка вносять рідкий ортофосфат і біологічний кореневий стимулятор. Кожна рослина має доступ до поживних речовин такого ж рівня, що сприяє рівномірності сходів і збільшенню врожаю.

Застосування технології дозволило отримувати стабільну врожайність кукурудзи на полях у межах 14 т/га у сухому зерні і при цьому оптимізувати витрати на внесення добрив на рівні 25% і більше.

Якщо ви зацікавлені у максимізації прибутковості, підвищенні ефективності поживних речовин і високому та якісному врожаї – рекомендую звернути увагу на цей підхід.

Andrew Skotnikov, Precision Farming expert

Андрій Скотников,
експерт із маркетингу, розвитку бізнесу та високих технологій сільського господарства

Джерело: agroportal.ua