тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Ефективне рослинництво – це індивідуальний підхід до кожного поля

iaroslav-blog-boiko-1

Що буде, якщо агротехнології розробляються в кабінетах без урахування даних про особливості конкретного поля? Все просто – рослинництво стає не рентабельним і ризиковим, при цьому такі «планувальники» списують свої невдачі на погану погоду. Як цього уникнути?

Наша порада: при плануванні необхідно індивідуально підходити до кожного поля, а не до масиву чи культури. Тільки такий підхід дозволяє ефективно управляти витратами і собівартістю. Він передбачає отримання достовірної інформації щодо якості ґрунту, на якому ви працюєте, і встановлення реального потенціалу кожного поля (використання алгоритму, який враховує історію, погодні умови, запаси продуктивної вологи, властивості родючості ґрунту та ін.).

Після такого аналізу визначається культура, яку доцільно вирощувати на конкретному полі з агрономічної та економічної точки зору. Потім встановлюється ефективний плановий рівень врожайності в залежності від потенціалу і особливостей конкретного поля.

c344fda-pole-1Наступний етап – підбір сортів і гібридів згідно потенціалу поля. В більшості випадків застосовують дорогий сегмент насіння на низькородючих ґрунтах і навпаки, очікуючи, що отримають врожайність за рахунок насіння з високим потенціалом і його реалізації на бідних ґрунтах, ще й без належного удобрення. Збалансована система удобрення – один з найважливіших ресурсів, який при узгодженні технологічних карт і бюджету урізають в першу чергу.
Пропоную на конкретних прикладах розглянути ефективність комплексної агродіагностики та індивідуального підходу до поля.

Читати повністю