тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА ЯРОСЛАВА БОЙКА

Ярослав Бойко
Ярослав Бойко, експерт з впровадження точного землеробства і енергозберігаючих технологій, кандидат с.-г. наук, член Міжнародного товариства з точного землеробства (ISPA) і його офіційний представник в Україні

ЕФЕКТИВНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З КУЛЬТУРИ ЗЕМЛЕРОБСТВА

В Україні традиційно технології виробництва сільськогосподарської продукції  не адаптовані до місцевих грунтово-кліматичних умов або до особливостей конкретних культур. Технологічна карта розробляється агрономами господарств без урахування потенціалу конкретного поля.

Як приклад: агроном на 4 тис. га використовує технологію з однією нормою внесення, один гібрид кукурудзи (з потенціалом врожайності більше 10 т / га), типовий захист пестицидами. У результаті отримує різну врожайність на полях – від 6 до 10 т / га. В наступному році агроном не змінює підхід і має різну собівартість. Таке господарство не готове до застосування елементів точного землеробства, відтак, такі елементи повинні застосовуватися тоді, коли відпрацьовано планування в полі, виконуються елементарні вимоги з контролю виробничих процесів. І тільки потім необхідно визначати неоднорідність і розподіл грунтових елементів в рамках полів, використовувати інструменти для ефективного впливу на ресурси (пестициди, насіння і добрива), а також потенціал полів.

Практичні результати впровадження точних технологій в Україні показали, що лише достовірна інформація про якість грунтів і потенціал поля – за умови правильного застосування технології –  дозволяє зменшити кількість використаних ресурсів на 20-30%.

Ярослав Бойко,
директор компанії АгріЛаб