тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

AgroPortal: Що стримує розвиток точних технологій в Україні?

В Україні точне землеробство поки знаходиться на старті, і хоча з кожним роком все більше господарств починають впроваджувати ті чи інші його елементи, до рівня західних країн нам ще далеко.

Про це повідомив в ексклюзивному коментарі AgroPortal.ua СЕО компанії AgriLab Ярослав Бойко, розповідаючи про участь в Міжнародній конференції Prega Science 2018, яка днями пройшла в Будапешті.

«На Заході більше 80% фермерів використовують елементи точного землеробства на своїх полях. В Україні раніше інновації могли дозволити собі тільки великі агрохолдинги, але сьогодні все частіше середні виробники впроваджують «точні» технології. Постійне зростання орендної плати і цін на ресурси змушує їх шукати шляхи оптимізації собівартості виробництва », – говорить Ярослав Бойко.

За його словами, тільки аналіз грунту і індивідуальний підхід на його основі до поля дає можливість підвищити ефективність виробництва від 20%, а диференційоване внесення добрив – раціонально розподілити ресурси в межах поля і отримати додатковий прибуток.

«Однак, щоб отримати очікуваний ефект, впроваджувати точне землеробство потрібно системно», – уточнює Ярослав Бойко.

Разом з тим, він зазначив, що основними причинами, які уповільнюють розвиток точного землеробства, є ціна, швидкість Інтернету, недостатня кількість фахівців, непридатність старої техніки.

«Ці ж причини стримують розвиток« точних» технологій в Україні, а ще – часто неготовність сприймати нову інформацію і змінювати свій підхід до ведення господарства. Поки сільське господарство в Україні є високомаржинальним: кліматичні умови сприятливі, робоча сила дешева, оренда – теж. Однак світові тенденції показують, що такий стан триватиме недовго, і виробникам, щоб утриматися “на коні” завтра, треба задуматися про інноваційні технології вже сьогодні. Звички міняти складно, але необхідно. Бо точне землеробство починається з точного мислення», – підсумував Ярослав Бойко.

Для довідки: Міжнародна конференція Prega Science 2018 присвячена питанням розвитку цифрових технологій в агровиробництві. Угорщина має тільки 3 млн га земель сільськогосподарського призначення, але саме тут щорічно збираються провідні експерти по точному землеробству з різних країн світу.

Людмила Лебедь, AgroPortal.ua