тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Зустріч з аграріями Львівщини: більше прибутку з кожного гектара!

DSC_4168Що треба враховувати для створення ефективної системи удобрення? Які технології допоможуть оптимізувати виробництво? Де знайти кошти для посівної? Як мінімізувати виробничі ризики? Ці та інші питання експерти компанії AgriLab, ОККО-Агротрейд та Райффайзен Банк Аваль обговорили з аграріями Львівщини під час семінару «Посівна 2018: підгрунтя успіху». Захід відбувся 01 лютого  у Львові за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.

«Аналіз ґрунту – фундамент для створення ефективної системи удобрення рослин. Знаючи, які елементи в ґрунті наявні, а яких не вистачає, можна підвищити ефективність використання ресурсів від 15% і вище. Тому посівну компанію варто починати саме з агрохімічного аналізу ґрунту», – сказав Володимир Махота, головний агрохімік компанії AgriLab.

Про те, наскільки важливо враховувати результати аналізу ґрунту під час проведення посівної, розповів Володимир Бубнов, заступник директора з виробництва компанії Агрокультура Мостиська. Його компанії декілька років поспіль не вдавалося досягнути планової врожайності по сої. Причини цієї проблеми та шляхи її вирішення вдалося з’ясувати після проведення комплексної агродіагностики поля.

«Раніше на удобрення сої ми витрачали близько 98 €/га. При цьому використовували складні добрива європейського виробника. Після агродіагностики стало очевидно, що нам треба відкоригувати співвідношення основних елементів живлення за результатами аналізу та рекомендацій. Таким чином нам вдалось заощадити 14€/га, - зауважив Володимир Бубнов. Ми отримали оптимальну формулу складних добрив саме для кожного нашого поля, що дозволило суттєво зекономити ресурси. Рентабельність виробництва зросла приблизно на 3%, але важливішим фактором є те, що після комплексної агродіагностики ми виключили з посіву поля з низьким рівнем рН, що в свою чергу також позитивно вплинуло на загальний результат. Зрештою, врожай, який ми одержали по закінченню проекту, нас приємно здивував. Тож тепер ми і надалі будемо вирощувати сою на наших полях».

Також під час семінару йшлося про способи проведення діагностики азотного живлення рослин, етапи системного впровадження технологій точного землеробства та про умови форвардних та кредитних програм. Роман Кавецький, керівник департаменту агропромислового розвитку Яворівської райдержадміністрації, зауважив: «Під час заходу  аграрії дізналися багато цікавої та корисної інформації про те, як за сучасних умов можна оптимізувати виробництво та де знайти для цього ресурси.  Добре, що такі заходи відбуваються не лише в столиці», а Павло Музика, Президент Львівської аграрної палати, наголосив на важливості технологічної підтримки розвитку фермерства, що дозволить забезпечити збалансований економічний розвиток господарств і сільських територій загалом. 

агрілаб львів 2018

Наступну зустріч AgriLab проведе з аграріями Житомирщини, 07 лютого, у Житомирській обласній державній адміністарції.