тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Відгук Сергія Чижика, генерального директора, та Богдана Савенкова, головного агронома ТОВ "Вітчизна"

Сергій ЧижикКомпанія «Вітчизна» – сучасне багатогалузеве підприємство, добре знане в аграрних колах своїм інноваційним  підходом до справи. Підприємство займається тваринництвом – утримує понад 1000 голів ВРХ, рослинництвом – обробляє близько 13 тис.га, а також має власні елеватори. І в усіх цих сферах діяльності «Вітчизна» – серед лідерів в Україні.

Впроваджуючи новітні технології, компанія доводить: будь-якої вершини можна досягнути, якщо йти до неї правильним шляхом. А в сфері рослинництва цей шлях єдиний – точне землеробство.

«Головний аргумент “навіщо нам це потрібно” полягає в тому, що для прийняття найкращого рішення, ми повинні керуватися точними розрахунками, які дозволять нам оптимізувати витрати і зменшити собівартість. Принцип “середня температура по палаті” застарів і йде в минуле. Ми знаємо, що нам потрібно робити, коли і скільки. І це стало можливим тільки завдяки повному аналізу ґрунту, історії температур і опадів, новому підходу до диференційованого внесення добрив і т.д.», - зауважив Сергій Чижик, генеральний  директор ТОВ «Вітчизна».

Таку точку зору керівника цілком поділяють усі фахівці компанії, адже переваги від запровадження інноваційних технологій – очевидні.

«Компанія  «Вітчизна» знаходилась на такому етапі технологічного розвитку, що перед нами постало питання про перехід на точне землеробство, – розповів Богдан Савенков, головний агроном ТОВ «Вітчизна».  До цього часу із елементів точного землеробства ми використовували автопілоти та автоматичне відключення секцій на сівалках і оприскувачах. Але чим далі, ми розуміли, що цього замало.  І таким чином підійшли до думки про індивідуальну роботу з кожним полем, враховуючи вміст поживних елементів в ґрунті та строкатість їх розподілення».

Богдан СавенковУ 2016 році Вітчизна розпочала співпрацю з компанією AgriLab. І першим кроком спільної роботи стало проведення комплексної агродіагностики поля, яка включає автоматизований відбір грунту з GPS-прив’язкою, розширений грунтовий аналіз, визначення погодних та кліматичних особливостей місцевості, оцінку природного потенціалу поля та визначення його критичних факторів. У підсумку компанія AgriLab розробила рекомендації під планову культуру по кожному полю. Агрохімічна діагностика поля стала зручним, а головне – ефективним інструментом для подальшої діяльності виробника.

«На сьогоднішній день ми бачимо поле не тільки з зовні, а і його внутрішній склад. Користуючись картами супутникового моніторингу, можемо побачити як впливає на розвиток культури, наприклад, ступінь кислотності ґрунту  чи вміст певного елемента живлення. І на наступний рік систему живлення розробляємо з урахуванням цих показників», – зауважив Богдан Савенков.

Наступним кроком у співпраці компанії Вітчизна з AgriLab стало переоснащення техніки для впровадження елементів точного землеробства.

«Розуміючи, що тепер для роботи з полем і вирівнювання його строкатості нам необхідні нові інструменти, ми сумісно з Agrilab переобладнали посівний комплекс John Deere 730 для диференційованого внесення мінеральних добрив. У планах, – поділився Богдан Савенков,  – придбання розкидача, що працює з картами завдань. На мою думку, за точним землеробством – майбутнє, яке дасть змогу вийти на рівень оптимального врожаю за мінімальних затрат. І компанія Agrilab – гарний помічник при переході нашої компанії на більш високий рівень землеробства».