тел. 067-465-49-09

тел. 067-465-49-59

Відгук Петра Григор’єва, директора компанії "Агроексперт Трейд"(Херсонська обл.)

Агроексперт ТрейдКомпанія «Агроексперт Трейд» однією з перших ризикнула «протоптати» стежину в спаржевому бізнесі. Це молоде підприємство, засноване у 2014 році, на полях у Херсонській області вирощувало олійні і злакові культури, а 2016-го тут вирішили спробувати свої сили ще і в нішевих. Проблема ж полягала в тому, що в Україні спаржа лише починає «приживатися», а тому теорії і практики її вирощування – недостатньо.

«На вітчизняних просторах інформації про те, як вирощувати спаржу, мало. Й отримати кваліфіковані рекомендації було вкрай важко. Для початку ми вирішили провести аналіз ґрунту, адже розсада спаржі дорога і ризикувати тут не варто, — ділиться досвідом Петро Григор’єв, директор компанії «Агроексперт Трейд». — Раніше ми самостійно відбирали зразки, пакували їх у конверти і надсилали на аналіз у Нідерланди. Але отримані результати все ж були неповними. На одному з форумів колеги порадили звернутися до компанії AgriLab. З цього почалась наша співпраця».

На полях «Агроексперт Трейд» компанія AgriLab провела комплексну агродіагностику за власною методикою відповідно до європейських стандартів якості. Спочатку відібрали зразки ґрунту з прив’язкою до GPS. Потім проаналізували їх агрохімічні показники у американській лабораторії Ward, з якою співпрацює компанія. Також було проведено кліматичний подобовий аналіз температури й опадів за останні 10 років, аналіз ґрунтових карт, розроблено картограми розподілу елементів живлення, визначено потенціал та критичні фактори поля. На основі цих даних фахівці компанії AgriLab розробили рекомендації для вирощування спаржі на полях «Агроексперт Трейд».

спаржа -агротрейдексперт«Фахівці компанії AgriLab порекомендували нам обробляти землю за допомогою  плантажного плуга, адже наші ґрунти досить важкі. Згодом нідерландські спеціалісти, в яких ми переймали досвід, підтвердили те, що це рішення було дуже вдалим, — розповідає Петро Григор’єв.  — Також важливе значення мав аналіз ґрунту. З нього ми дізналися, яких саме речовин бракує полю, а яких для вирощування спаржі — вдосталь. У нашій системі удобрення ми збільшили пропорції фосфорних добрив та магнію. Також використали досить багато органічних добрив, які обов’язково вносяться під спаржу. Хоча нам рекомендували вносити 100 т/га, ми збільшили цю норму до 160 т/га з перспективою на 3-4 роки. Загалом аналіз ґрунту дозволив провести удобрення більш грамотно з точки зору не лише агрономії, але й економіки. Зрештою, після врахування усіх рекомендацій компанії AgriLab, 95% посівів спаржі прижилося, а це досить високий показник».

Компанія «Агроексперт Трейд» мінімізувала ризики у вирощуванні нової для себе культури, застосувавши науковий підхід та фахові рекомендації. Тож тепер – залишилося дочекатися врожаю.